معاون اجتماعی نیروی انتظامی:

خطر مواد مخدر از زرادخانه‌های اتمی بیشتر است/ تنها راه برون‌رفت از دام اعتیاد توجه به ایستگاه خانواده و مدرسه است

منتظرالمهدی

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید بر پیشگیری تمرکز کرد، گفت: تنها راه برون‌رفت از دام اعتیاد توجه به ایستگاه‌های اثر گذار همانند خانواده ، مدرسه و ... است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سردار دکتر سعید منتظرالمهدی در پاسخ به این سوال که راهکار مبارزه با مواد مخدر چیست ؟ اظهار کرد: سوءمصرف مواد مخدر به 5 هزار سال قبل از میلاد حضرت مسیح (ع) باز می گردد، در برهه ای برای رفع دردها و التیام آلام  و در برهه ای نیز برای رفع خلاء های عاطفی و روانی استفاده می‌شد.

وی افزود: چنان جریان اقتصادی مواد مخدر بالا است که بعید است به این راحتی مواد مخدرعرضه نشود، به طورمثال یک کیلو شیشه در کشور ما شاید بین 50 تا 80 میلیون تومان خرید و فروش می شود. 

معاون اجتماعی ناجا بیان کرد: خوشبینانه ترین حالت این است که ما حدود 2 میلیون معتاد در جامعه داریم و باید برای "بازاجتماعی کردن " این 2 میلیون نفر تلاش کنیم و هر کاری که می توانیم برایشان انجام دهیم، امروز پلیس مبارزه با مواد مخدر در سرحداد مرزها و در جای جای نقاط شهرها تمام تلاش خود را انجام می دهد و تقدیم بیش از 4 هزار شهید و 12 هزار جانباز در این عرصه  شاهد این ادعاست.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه معتادانی که امروز می بینیم، آیینه تمام نمای عبرت جوانان و نوجوانان امروز و آینده کشور هستند، خاطرنشان کرد: باید در حوزه "پیشگیری" کار و به "ایستگاه‌های اثرگذار" توجه کرد، اولین ایستگاه؛ خانواده است به طوری که باید ادبیات "تهدید "، "تحدید" ، "تحقیر" و "تنبیه" در خانواده ها به ادبیات "تشویق"، "ترغیب"، "تسهیل"، "تحبیب"، "تعظیم" و "تکریم" تبدیل شود.

سردار منتظرالمهدی ادامه داد: متاسفانه امروزه آسیب ها متعدد و متنوع هستند،عدم ایجاد فرصت "گفتمان" در بین اعضای خانواده(پدر و مادران شاغل) منجر به ایجاد فرزندان رها شده  می شود بنابراین باید فکری در ایستگاه خانواده کرد.

سخنگوی نیروی انتظامی، مدرسه را به عنوان دومین ایستگاه اثرگذار در فرایند تربیتی کودکان و نوجوانان معرفی کرد و افزود : دومین ایستگاه اثرگذار ایستگاه مدرسه است، باید تلاش کنیم که جوانان ما  قدرت "نه گفتن" را  در مواجهه با مواد مخدر داشته باشند،به طوری که با یک خلاءعاطفی و یا یک شکست عشقی به سوی مواد مخدر نروند، در واقع باید "رزیلینس (Resiliency)" یا "تاب آوری روانی" ایجاد شود،  "تاب آوری روانی"؛ یعنی اینکه فرد مانند نهالی در طوفان خم می شود اما شکسته نمی شود و این نیاز به "آموزش" و "هوشیارسازی" دارد. 

 منتظرالمهدی گفت: امروز خطر مواد مخدر از "زراد خانه های اتمی" و "سلاح های میکروبی و میکروشیمیایی" بالاتر است و دغدغه های همه دولتمردان و مردمان عزیزمان است.       

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین