هانی‌زاده در گفتگو با «نسیم آنلاین:

دستگاه دیپلماسی بسیار ساده از نشست منافقین در فرانسه عبور کرد/ اگر دولت روحانی مقتدر بود با فرانسه قطع رابطه می‌کرد

حسن هانی زاده، کارشناس مسائل خاورمیانه

این کارشناس مسائل سیاست‌خارجی اظهار داشت: اگر دولت دوازدهم، یک دولت مقتدر بود به خاطر حضور این گروهک تروریستی در پاریس، بیانیه صادر می‌کرد، با فرانسه قطع رابطه و رابطه خود را با سایر کشور‌های اروپایی تقویت می‌کرد.

حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»،‌ در خصوص برگزاری نشست سالانه منافقین در فرانسه هم زمان با حضور وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در این کشور اظهار داشت: این نشست یک عرضه اندامی و حرکت نمادین از سوی گروهک تروریستی منجد منافقین می‌باشد؛ گاها در پاریس اجتماع و بیانیه صادر می کنند و برخی از ورشکستگان سیاسی مثل فرزند شاه فراری ایران رضا پهلوی در این اجتماع شرکت دارند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه و اروپا گفت: به نظر می‌رسد این نشست یک حرکت نمایشی است اما انتظار می رفت که وزیر خارجه  جمهوری اسلامی ایران یک بازخورد تند نشان بدهد بیانیه صادر کند و مذاکرات خود را با مقامات فرانسوی به حالت تعلیق در می‌آورد.

هانی‌زاده با ابزار تاسف بیان کرد: محمدجواد ظریف به سادگی و با خونسردی از نشست منافقین در فرانسه عبور کرد هرچند این حرکت منافقین کاملا شکست خورده است، و از نظر اجرایی یک گروهک فرسوده و بی‌خاصیت است، جمعی ورشکسته سیاسی در پاریس دست به تکدی‌گری سیاسی و مالی بزنند، فقط بیانیه صادر کردند اما انتظار می‌رفت وزیر امور خارجه واکنش تندی نشان دهد.

وی در ادامه افزود: اگر دولت دوازدهم، یک دولت مقتدر بود به خاطر حضور این گروهک تروریستی در پاریس، بیانیه صادر می‌کرد‌، با فرانسه قطع رابطه و ارتباط خود را با سایر کشورهای اروپایی تقویت می‌کرد اما این اتفاق صورت نگرفت بیانگر این است که متاسفانه دستگاه دیپلماسی ایران بسیار ساده از این مسائل عبور می‌کند.

هانی‌زاده درباره رابطه فرانسه با گروهک تروریسی مناقین بیان کرد :فرانسه ارتباط سنتی با گروهک های تروریستی دارد و از ابتدا کانون پذیرای آنها بوده است، پذیرا بودن فرانسه از منافقین، باج خواهی فرانسه از ایران است؛ این ورشکستگان سیاسی در یک دوره زمان در اختیار رژیم بعث عراق بوده و اکنون در فرانسه هستند و از این‌ها به عنوان ابزار دیپلماسی فشار بر ایران استفاده می‌شود.

وی در بیان هدف از برگزاری این نشست بیان کرد: گروهک تروریستی منافقین  میخواهند وانمود کنند در صحنه سیاسی هستند و که این مسئله بیشتر جنبه تبلیغات سیاسی دارد.

هانی‌زاده درباره گفتگو جان مک‌کین و سرکرده منافقین اظهار داشت: مسائل آخرین تحولات ایران و همچنین نقش ایران در خاورمیانه  ارتباطی به گروهک تروریستی منافقین ندارد.

این کارشناس مسائل غرب در برابر اظهارات سناتور آمریکایی گفت سوریه  سیاست خاصی دارد و سیاست خود را دنبال می کند .بشار اسد با رای مردم خود انتخاب شده و دولت سوریه بیش از شش سال است در مقابل گروهک های تروریستی ایستادگی میکند اگر شش سال دیگر هم لازم باشد دولت سوریه در مقابل گروهک‌های تروریستی مقاومت خواهد کرد و این ارتباطی با سایر کشورها ندارد.

وی در پایان بیان کرد: نشست منافقین در پاریس با شرکت مک کین سناتور تند رو جمهوریخواه که لابی صهیونیست هستند  و برخی شخصیت های صهیونیستی برگزار شد تاکید کرد خیلی اهمیت اجرایی و سیاسی ندارند؛ اکنون در ساختارهای قدرت کشورهای متبوع خود جایگاهی ندارند و برای فشار بیشتر به ایران از مواضع خود عدل بکند در حالیکه است که این اتفاق نخواهد افتاد.

 

*گفتگو از محدثه حسینی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین