سازمان اطلاعات داخلی آلمان:

آلمان باید منتظر حملات تروریستی دیگری باشد

سازمان اطلاعات داخلی آلمان

سازمان اطلاعات داخلی آلمان در گزارشی از شمار روزافزون عناصر افراطی و خشونت طلب در این کشور خبر داده و اعلام کرد که حملات تروریستی دیگری در انتظار این کشور است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل" نوشت: بر اساس گزارش سال 2016 سازمان اطلاعات داخلی آلمان که وزیر کشور و رئیس این سازمان امروز ارائه داده اند در آلمان شمار عناصر افراط گرا رو به افزایش است. بر این اساس سلفی های خشونت طلب، جنبش شهروندان رایش و گروه های چپ گرا و راست گرای افراطی در نقطه تمرکز این سازمان اطلاعاتی در آلمان قرار دارند.

بر اساس یافته های سازمان اطلاعات داخلی آلمان صحنه های اسلام گرای افراطی در این کشور همچنان رو به افزایش است. شمار سلفی ها در این کشور از 8350 نفر در سال 2015 به حدود 10.100 نفر در سال 2016 افزایش پیدا کرده است.

در این گزارش همچنین آمده است که شرایط امنیتی در آلمان تا حد زیادی به تحولات بین المللی مربوط می شود که  از جمله آن جنگ طولانی و خشونت روزافزون در سوریه و عراق و تشدید ترور از طرف گروه تروریستی داعش را می توان نام برد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که داعش از نظر نظامی تحت فشار قرار گرفته اما ترور خود را همچنان تشدید می کند. از این رو سازمان های امنیتی حملات تروریستی دیگری از طرف داعش را امکان پذیر می دانند. حدود 680 عناصر خطر اسلام گرای افراطی در آلمان وجود دارد که بی سابقه است.

سازمان اطلاعات داخلی آلمان همچنین درباره خطر روزافزون از طرف گروه موسوم به جنش شهروندان رایش هشدار داده است. به گفته وزیر کشور آلمان حدود 12800 نفر به این گروه تعلق دارند که از بین آن ها 800 نفر راستگرای افراطی هستند.

در این گزارش همچنین از تعداد فزاینده خشونت های راست افراطی در سال گذشته خبر داده شده است. در حالی که در سال 2015 حدود 1400مورد از این گونه جرائم وجود داشته است سازمان اطلاعات داخلی آلمان برای سال 2016 حدود 1600 مورد را ثبت کرده است. همچنین شمار راستگرایان خشونت طلب با 300 نفر افزایش به 12100 نفر رسیده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین