داوران بازوان اصلی فدراسیون فوتبال هستند

کفاشیان: داوری ایران پیشرفت زیادی کرده/ آسیا ایران را یکی از پایه‌های داوری می‌داند

کفاشیان

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم افتتاحیه دوره توجیهی داوران لیگ برتر فوتبال، گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ایران را یکی از پایه های داوری می‌داند.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علی کفاشیان، نایب رئیس اول فدراسیون در مراسم افتتاحیه دوره توجیهی داوران لیگ برتر فوتبال ضمن خیر مقدم به حاضرین، گفت: امروز به اینجا آمدم تا از نزدیک به شما خسته نباشید بگویم و از زحمات همگی و تلاش هایی که در زمینه داوری انجام می‌شود، تشکر کنم.

وی در ادامه افزود: داوران بازوان اصلی فدراسیون فوتبال هستند. در حال حاضر فوتبال به عنوان یکی از رشته های پرطرفدار حرف اول را در صنعت و ورزش در دنیا می‌زند. خوشبختانه داوری نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت زیادی کرده و روند رو به رشدی را شاهد هستیم. چند سالی است که داوران در مسابقات آسیایی و جهانی حضور دارند. علاوه بر آن تیم‌های ملی در رشته های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در دنیا افتخارات بزرگی را کسب کرده‌اند.

کفاشیان خاطرنشان کرد: این موفقیت را به شما عزیزان تبریک می‌گویم. داوران به عنوان بازوان فدارسیون فوتبال از این پیشرفت عقب نمانده اند. مخصوصا در بخش بین المللی داوران نقش فعالی دارند و این امر نشان دهنده این است که دپارتمان یک نظر مثبت و قوی را نسبت به آنها دارد. در حال حاضر کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ایران را یکی از پایه های داوری می داند.
نایب رئیس اول فدراسیون در ادامه درباره حضور پررنگ تیم داوری در مسابقات بین المللی گفت: اگر امروز فعانی و همکارانش در مسابقات مهم دنیا سوت می‌زنند و از سوی فیفا و afc پیام تبریک برای آنها صادر می‌شود، قطعا با تلاش شبانه روزی و همدلی خود این عزیزان با کمیته و دپارتمان بوجود آمده است. سال‌های گذشته برای قضاوت بازی‌های پرسپولیس و استقلال داور خارجی به ایران می‌آمد. بنابراین اعتماد به نفس داوران کاهش پیدا کرده بود. اما خوشبختانه در حال حاضر قضاوت مسابقات مهم جهانی و آسیایی را به داوران ایرانی می‌دهند. 

کفاشیان افزود: معتقدم حفظ و نگهداشتن این رویه خیلی مهم است و این امر با آمادگی و توانایی جسمانی داوران، بالا بردن دانش فنی و مجهز شدن به سیستم‌های روز دنیا میسر می‌شود. برهمین اساس کمیته و دپارتمان داوری با برنامه ریزی دقیق این راه برای شما عزیزان هموار خواهد کرد. مطمئنا مهدی تاج نیز به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال حمایت‌های لازم را از شما عزیزان خواهد کرد. بدون شک امسال نیز مانند سال گذشته قضاوت خوب و مناسبی در لیگ برتر داشته باشید. جامعه داوری زیر ذره بین است، امیدوارم مانند سال گذشته بدون تنش مسابقات لیگ را پیش ببرید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری چنین دوره‌ها و کلاسهایی با حمایت فدراسیون فوتبال، کمیته و دپارتمان داوری باعث می‌شود تا داوران اشتباهاتشان کاهش پیدا کند، داوران جوان شکوفا شوند و در کل قضاوت داوران بهتر از قبل شود که به نفع جامعه داوری است. 

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین