مصرف انرژی کشور؛ چندین برابر تولید / هزینه تولید هر هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی ۴۰ هزار میلیارد ریال است

مصرف برق

هوشنگ فلاحتیان افزود:با توجه به اینکه پیک بار مصرف برق در کشور ۵۳ هزار مگاوات است این افزایش بسیار نامطلوب است و باید از این ظرفیت ملی به درستی استفاده کرد.

به گزارش نسیم آنلاین، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه از زمان آغاز کار دولت یازدهم افزون بر هشت هزار مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شده است گفت: ظرفیت نیروگاه های کشور در ابتدای دولت یازدهم 69 هزار مگاوات بوده است که این رقم به 80 هزار مگاوات افزایش خواهد یافت.

هوشنگ فلاحتیان، هزینه تولید هر هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی را 40 هزار میلیارد ریال بیان کرد و افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته ظرفیت نیروگاه‌های خوزستان از 12 هزار مگاوات به بیش از 18 هزار مگاوات افزایش خواهد یافت و این افزایش از نیروگاه ماهشهر آغاز شده است.

وی تصریح کرد: برای اولین بار در جهان توربین‌های کلاس ای (E) را افزایش راندمان دادیم که کار علمی و بسیار سنگینی در صنعت برق کشور است.

معاون وزیر نیرو در ادامه خوزستان را دومین استان کشور در مصرف انرژی معرفی کرد و گفت: به جد پیگیر امور در خوزستان هستیم زیرا این استان ظرفیت‌های قابل توجهی برای توسعه اشتغال و پیشرفت دارد که باید نگرش‌ها در مورد این استان تغییر و از نعمت‌های استان برای ایجاد اشتغال و توسعه استفاده کرد.

وی افزود: در استان خوزستان بستر و زمینه برای سرمایه گذاری فراهم است و مسئولان باید زمینه را برای سرمایه گذری فراهم کنند زیرا این امکانات و زیرساخت‌ها در کمتر استانی وجود دارد.

فلاحتیان با تاکید بر اینکه باید به افراد سرمایه گذار انگیزه داد تا بتوانند براحتی تولید و اشتغالزایی کنند گفت:امروز برای اندیمشک با آغاز ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی گامی مهم برداشته شد چرا که مردم این شهرستان شایسته ارائه خدمات بیشتر هستند.

وی گفت:خوزستان نیازمند توجه بیشتر در همه عرصه هاست زیرا ریزگردها ،گرما و دیگر مشکلات گاهی خلق مردم را تنگ می کند و ما باید صادقانه برای این مردم خدمت کنیم.

معاون وزیر نیرو، خوزستان را شایسته خدمت بیشتر و توسعه دانست و گفت: وقتی انرژی برق اینجا تولید می‌شود، می تواند زمینه ایجاد صدها شغل را فراهم کند.

فلاحتیان در ادامه به تشریح ویژگی های دومین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک پرداخت و گفت، تلاش می شود قبل از تابستان 98 و انتهای سال 97 این نیروگاه وارد مدار شود.

وی اظهار کرد، در حالیکه نیروگاه‌های کشور راندمان 50 درصد دارند ،نیروگاه اندیمشک با راندمان 58 درصد طراحی شده است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: در سه ماهه نخست امسال مصرف انرژی در کشور نسبت به زمان مشابه پارسال 10 درصد افزایش داشته است.

فلاحتیان افزود:با توجه به اینکه پیک بار مصرف برق در کشور 53 هزار مگاوات است این افزایش بسیار نامطلوب است و باید از این ظرفیت ملی به درستی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه مصرف انرژی در کشور بالاست گفت: مصرف انرژی در کشور چندین برابر تولید است.

فلاحتیان اوج بار مصرف برق در کشور در سال 95 را 52 هزار و 670 مگاوات دانست و گفت: امسال مصرف انرژی از مرز 53 هزار مگاوات نیز گذشته است لذا در تلاش هستیم همه نیروگاه های برقابی را وارد مدار کرده و تولید 9 هزار و 500 مگاوات را تا ساعتی دیگر امتحان کنیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین