ترامپ: باید جلوی پیشرفت برنامه‌های مخرب ایران در منطقه را بگیریم

ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی خود بار دیگر ایران را به انتخابات مخرب در منطقه متهم کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: "دونالد ترامپ"، رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی خود در «ورشو» درباره موضوعات مختلف از جمله سوریه، کره شمالی و ایران اظهارنظر کرد. 

وی درباره کره شمالی گفت: «شرم‌آور است که آنها دارند اینطوری رفتار می‌کنند. آنها در حال رفتار به صورتی بسیار بسیار خطرناک هستند و بایستی اقدامی در این مورد صورت داده شود.»

ترامپ در واکنش به سوالی درباره اینکه آیا دولت آمریکا در حال بررسی گزینه اقدام نظامی است، بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت آمریکا در حال بررسی «اقدامات بسیار سختی» است. وی گفت: «تا آنجا که به کره شمالی مربوط می‌شود باید ببینم چه اتفاقی پیش می‌آید.»

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: «من گزینه‌های بسیار سختی دارم که درباره آن فکر می‌کنیم. این به معنی آن است که آن اقدامات را انجام خواهیم داد. خط قرمز ترسیم نمی‌کنم.»

ترامپ در بخش دیگری از این کنفرانس خبری به موضوع مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پرداخت و پیش‌بینی کرد که شهرهای «رقه» در سوریه و «موصل» در عراق به زودی از چنگ گروه تروریستی داعش آزاد شوند. 

رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که حل بحران سوریه به راه حل سیاسی نیاز دارد. وی در توضیح درباره چنین راه حلی، به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت و گفت: «راه حلی که جلوی پیشرفت برنامه‌های مخرب ایران را بگیرد و مانع بازگشت سازمان‌های تروریستی شود.»

ترامپ همچنین برای اولین بار موضوع دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا که به پیروزی خودش منجر شد را تأیید کرد و گفت: «روسیه ممکن است در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و سایر کشورها دخالت کرده باشد.»

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین