گرد و غبار در برخی مناطق کشور

گرد و غبار

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش سرعت باد و احتمال گرد و غبار در برخی مناطق کشور از کاهش دما در سواحل دریای خزر خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی با نفوذ جریان‌های شمالی و گذر موج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور طی امروز و فردا(۱۵ و۱۶ تیر) در مناطقی از شمال غرب و به تدریج سواحل دریای خزر ابرناکی، رگبار باران و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه روز جمعه (۱۶ تیر) در سواحل دریای خزر به‌تدریج دمای هوا کاهش نسبی می‌یابد و دریای خزر مواج می‌شود، گفت: طی امروز و فردا با افزایش سرعت وزش باد در مناطق جنوبی سمنان، بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، قم، مرکزی و قزوین پدیده گرد و غبار پیش بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: با تقویت جریانات جنوبی و انتقال رطوبت در جنوب سیستان و بلوچستان پنجشنبه و جمعه افزایش ابر و در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده و رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه مناطق شرقی دریای عمان طی امروز و فردا مواج پیش‌بینی می‌شود تصریح کرد: طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور گاهی وزش باد به نسبت شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط به‌ویژه در زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود.

وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران روز جمعه صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و در روز شنبه کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در زمینه وضعیت هوای شهر اهواز طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان اهواز روز جمعه و شنبه صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان گفت: طی دو روز آینده اردبیل با کمینه دمای ۱۴ و بیشینه دمای ۲۷ درجه سانتیگراد در روز جمعه و کمینه دمای ۱۲ و بیشینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین شهر کشور و اهواز با بیشینه دمای ۵۰ و کمینه دمای ۳۲ درجه سانتیگراد در روز جمعه و بیشینه دمای ۴۹ و کمینه دمای ۳۱ درجه سانتیگراد گرمترین شهر خواهد بود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین