افزایش تلفات ناشی از سیل در چین

سیل

باران‌های سیل آسیا و جاری شدن سیلاب گسترده در چین که از یک هفته قبل آغاز شده، علاوه بر وارد آمدن مصائب بسیار برای مردم، باعث کشته و مفقود شدن دهها نفر از ساکنان نواحی مختلف این کشور شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، پیشتر مسئولان ستاد بحران چین از مرگ 56 نفر و مفقود شدن 22 نفر در 11 استان کشور بر اثر سیل و رانش زمین ظرف هفته گذشته خبر داده بودند اما آمارها نشان دهنده افزایش تلفات انسانی است.

گزارش های رسانه ای از جمله شین هوا نشان می دهد که طی چند روز اخیر در منطقه گانگشی 20 نفر جان خود را از دست داده اند و 14 نفر هم مفقود شده اند.

این گزارش همچنین از کشته و مفقود شدن 44 نفر در منطقه «نینگ شانگ» در استان چانگشا بر اثر شدت بارندگی ها حکایت دارد. این در حالیست که نیروهای امداد و نجات نیز با حضور در مناطق مختلف در حال کمک به مصدومان و حادثه دیدگان هستند.

گزارش های منتشر شده از تلویزیون چین در روز جمعه نیز حاکیست که بارندگی های شدید باعث شده تا زندگی مردم نواحی سیلزده دچار اختلال شده و از حرکت دهها قطار در مسیرهای شمال و جنوب کشور جلوگیری شود.

آمار تلویزیون چین نشان می دهد که فقط در دو روز اخیر حرکت بیش از 104 دستگاه قطار مسافربری که در مسیرهای شمالی به جنوبی و مرکزی حرکت می کردند به دلیل بارش باران و‌ آبگرفتگی تونل ها متوقف شوند.

این در شرایطی است که بر اثر سیل تنها در استان «خونن» در مرکز چین نزدیک به 27 نفر تاکنون جان خود را از دست داده اند و از هشت نفر دیگری خبری در دسترس نیست.

بارش باران و لغزندگی جاده ها در استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین هم باعث شده است تا یک دستگاه اتوبوس مسافری واژ‌گون شود و 19 نفر در این حادثه جان خود را از دست بدهند.

سیل همچنین در استان های یاد شده باعث شده تا بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر خانه های خود را تخلیه کنند و 880 هزار زمین زراعی نیز نابود شود.

مردم نواحی جنوبی چین همه ساله به دلیل نزدیکی به آبهای آزاد، در ماه های مه، ژوئن و ژوئیه (اردیبهشت تا مرداد) تجربه باران های سیل آسا و سیلاب را همراه با خسارات جانی و مالی تجربه می کنند.

شدیدترین بلایای طبیعی چند دهه گذشته بر اثر جاری شدن سیل در نواحی جنوبی چین، مربوط به سال 1998 میلادی است که نزدیک به چهار هزار نفر کشته شدند.

سال گذشته نیز بر اثر جاری شدن سیل و رانش زمین در مناطق مختلف این کشور صدها نفر جان خود را از دست دادند.

در سال 2013 نیز بر اثر بارش باران های شدید و وقوع توفان «سولیک» در استان «سیچوان» این کشور که منجر به رانش زمین شد، حدود 300 نفر کشته و مفقود شدند و 520 هزار خانه تخریب شد.

توفان «یوساگی» نیز در همین سال در جنوب چین حداقل 25 کشته بر جای گذاشت و باعث بروز اختلال شدید در سیستم حمل و نقل و سرگردان شدن دهها هزار مسافر شد.

منبع: ایرنا

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین