حجتی در صحن علنی مجلس:

امروز کشاورزان کمتر دغدغه معیشتی دارند/ خرید تضمینی داروی شفابخش نیست

محمود حجتی

وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه امروز کشاورزان کمتر دغدغه معیشتی دارند، گفت: وزارت جهاد کشاورزی خرید تضمینی را داروی شفابخش نمی‌داند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز یکشنبه (18 تیر 96) در جلسه علنی مجلس و در پاسخ به سؤال ملی سیدکمال‌الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان مبنی بر علت عمل نکردن سازمان تعاون روستایی بر اساس اهداف تعیین شده در اساسنامه، گفت: امروز کشاورزان ما کمتر دغدغه معیشت دارند.

وی با اشاره به اینکه زنجیره تولید باید در درون بخش کشاورزی چه از لحاظ حقیقی و چه حقوقی باشد و امروز وزارت جهاد کشاورزی این فرآیند را تعریف کرده است، خاطرنشان کرد: ایجاد تعاونی‌های توانمند که هم بازار را بشناسد و هم بتواند عملیات پس از تولید را انجام دهد در دستور وزارت جهاد کشاورزی قرار داشته است. 

حجتی با ذکر این نکته که تمهیدات پیش از تولید نیز مدنظر سازمان تعاون روستایی قرار داشته است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی خرید تضمینی را داروی شفابخش نمی‌داند بلکه صرفاً آن را یک مسکن می‌شمارد. 

وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه امروز 45 درصد تولید مرغ به داخل زنجیره تولید رفته است، اظهار داشت: توجه به تکمیل زنجیره تولید چیزی نیست که از خود ابداع کرده باشیم بلکه در کشورهای توسعه‌یافته اجرا شده و در آن موفق بوده‌اند. 

وی با یادآوری اینکه در سال 96، 57 طرح تکمیلی پس از تولید از سوی سازمان تعاون روستایی اجرا شده است، عنوان داشت: دیدگاه و باور ما حمایت از کشاورز در مراحل قبل، حین و بعد از تولید است و همین را دنبال کردیم تا چتر حمایت دولت از کشاورز بیش از این باشد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین