گزارش «نسیم آنلاین»:

لیزینگ وابسته به بانک تجارت برای دومین سال متوالی زیان داد

لیزینگ

شرکت لیزینگ ایران در سال قبل، تنها ۲۸ فقره تسهیلات ارایه کرده که روند آن نسبت به دو سال قبل یعنی از سال ۹۳ بدین سو به شدت کاهشی بوده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مجمع عادی سالیانه شرکت لیزینگ ایران با پذیرش زیان (53793) میلیون ریالی برای سال مالی منتهی به 95 به کار خود پایان داد. پایانی تلخ که سال قبل هم یکبار دیگر برای سهامداران آن تکرار شده بود. شرکت لیزینگ ایران در سال مالی منتهی به 94 هم (20520) میلیون ریال زیان داده بود. این برای دومین سال پیاپی بوده که شرکت مذکور به زیان می نشیند.

شرکت لیزینگ ایران درسال 1354 تاسیس شده و فعالیت آن هم شامل لیزینگ خرید کالاهای مجاز مورد درخواست مشتریان از فروشندگان و تولیدکنندگان داخلی و خارجی و واگذاری آنها از طریق اجاره یا فروش اقساطی است.

این شرکت در سال قبل، تنها  28 فقره تسهیلات ارایه کرده که روند آن نسبت به دوسال قبل یعنی از  سال 93 بدین سو به شدت کاهشی بوده است.

از قرار معلوم، 40 درصد سهام شرکت مورد اشاره از آن بانک تجارت است.

درحال حاضر، با توجه به تعدد شرکت‌های لیزینگ در کشور به صورت غیر رسمی، آمار دقیق و قابل اتکایی از میزان حجم فعالیت لیزینگ‌ها در کشور و نسبت خودروهای فروخته شده از طریق لیزینگ‌ها به کل بازار فروش خودرو در کشور وجود ندارد.

بر اساس اعلام انجمن لیزینگ ایران 45 درصد تسهیلات پرداخت شده صنعت لیزینگ مختص خودروهای سواری و 45 هم مربوط به خودروهای کار بودهو 10درصد مابقی هم به سایر بخش ها تعلق می گیرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین