گزارش «نسیم آنلاین» از ابعاد پنهان تلاش غرب برای حذف آموزش فرهنگ مقاومت به کودکان مسلمان؛

تشکیل یگان‌های نظامی نونهالان راهبرد مشترک داعش و تل آویو

یگان های نونهالان اسرائیل

در شرایطی که سند ابلاغی ۲۰۳۰ به دنبال حذف آموزه های اسلام ناب و دروس آموزشی مبتنی بر ایدئولوژی مقاومت در کتب درسی کودکان کشورهای محور مقاومت است روزنامه اسراییلی یدیعوت آحارونوت روز گذشته تصاویری از اردوگاه ویژه ارتش رژیم صهیونیستی برای کودکان شهرک نشین منتشر کرد که نشان می‌دهد کودکان صهیونیست از دوران نونهالی آموزش نظامی و عقیدتی را در سطح بالا فرا می‌گیرند.

گروه سیاسی «نسیم آنلاین»: مدتی است که موضوع حذف درس آموزش آمادگی دفاعی از کتب درسی با بررسی جنبه‌های نفوذ سند 2030 توسط کارشناسان مسائل آموزشی مورد توجه قرار گرفته است؛ کارشناسان معتقدند که یکی از مهمترین رسالت‌های این سند یونسکو محروم کردن دانش‌آموزان از این آموزش‌های ذیل عنوان محو ترویج خشونت از کتاب‌های درسی است. با اشغال افغانستان و عراق توسط آمریکا اخبار متعددی منتشر شد مبنی براینکه اشغالگران تلاش بسیاری را برای حذف درس جهاد از کتاب‌های آموزشی مدارس این کشورها انجام داده‌اند و این موضوع در رهنمودهای داده شده توسط کشورهای خارجی و همچنین سازمان‌های بین‌المللی به سیستم آموزشی عراق و سوریه مورد تاکید قرار گرفته است.

آموزش نونهالان صهیونیست در مراکز ارتش رژیم اشغالگر قدس

موضوع ضرورت تبین مساله جهاد و آموزش دفاع به مسلمانان یکی از مسائلی است که دین مبین اسلام براساس قاعده فطرى و عقلى دفاع از خود آن را مورد تاکید قرار داده است، آموزش‌های که می‌تواند نجات بخش مسلمانان در برابر ستمگران باشد، البته مشخص است که این اصل نیز مانند تمامی اصول انسان‌ساز و حیات‌بخش اسلام می‌تواند مورد دستبرد برخی از کج‌اندیشان باشد که نمونه آن را در رفتار گروه‌های وهابی در منطقه شاهد هستیم اما مساله اساسی این است که آیا هدف دولت‌های استعمارگری مانند آمریکا و همپیمانانش برای جلوگیری از آموزش اصل جهاد جلوگیری از افراط‌گرایی است و یا اینکه به دنبال مقابله با نیروهای مقاومت برعلیه خود هستند.
بررسی برخی از رفتارهای هم‌پیمانان این اشغالگران به خوبی واقعیت پشت‌پرده این رفتارها را نشان می‌دهد، آن زمان که سعی می‌کنند در کشوری مانند عراق و افغانستان که هر لحظه در خطر هجوم عناصر تکفیری و وهابی هستند آموزش دفاع کنار گذاشته شود اما به رژیم‌صهیونیستی که دست در خون کودکان و بزرگان فلسطین و لبنان دیگر نقاط این منطقه دارد اجازه می‌دهند آموزش استفاده از اسلحه را از دوران طفولیت به فرزندان خود آموزش دهند.

آموزش نونهالان صهیونیست در مراکز ارتش رژیم اشغالگر قدس

در همین راستا روزنامه اسراییلی یدیعوت آحارونوت چاپ سرزمینهای اشغالی فلسطین روز گذشته تصاویری از اردوگاه ویژه ارتش رژیم صهیونیستی برای کودکان شهرک نشین منتشر کرد که نشان می‌دهد در این اردوگاه کودکان با سنین زیر 10 سال آموزش های نظامی و کار با انواع سلاح سبک و نیمه‌سنگین را فرا می‌گیرند. این روزنامه چاپ رژیم صهیونیستی از هماهنگی میان مدیران اردوگاه مذکور با ارتش اسراییل برای آموزش کودکان صهیونیست خبر داده است. اقدام اسراییل در آموزش های نظامی به کودکان شهرک نشین در حالی است که پیش از این سازمان یونسکو و برخی نهادهای زیرمجموعه سازمان ملل با هدایت اسراییل و آمریکا با تهیه بخشنامه‌ای برای کشورهای اسلامی از جمله جمهوری اسلامی ایران وجود درسی بنام “آمادگی نظامی” در مقطع راهنمایی و دبیرستان را مصداق “آموزش خشونت” عنوان کرده و خواستار حذف آن شده بودند!

در موارد دیگر انتقاد سخت مقامات رژیم اشغالگر قدس نسبت به تشکیل یگانهای پیشاهنگی حزب الله در لبنان وسوریه نیز نمونه دیگری از این رفتار دوگانه واشنگتن و تل آویو است که با هدف جلوگیری از آماده سازی افکار و فیزیک کودکان مسلمان برای مقابله با ظلم که بر اساس آموزه های اسلام انقلابی امام خمینی(ره ) تبیین می‌شود در دستور کار غرب قرار گرفته است. 

شهدای مبارزه با تروریسم حزب الله که از گردان های پیشاهنگی تربیت شده بودند

این در حالی است که راهبرد مذکور تنها به ارتش رژیم صهیونیستی محدود نمی‌شود و تربیت قاتلان و تروریست‌های بین المللی را به شکل منظم و طراحی شده در سازمان رزم گروه تروریستی-تکفیری داعش نیز می‌توان مشاهده کرد. راهبردی که شاید در ظاهر به شکل اتفاقی در هردو مجموعه تروریستی رخ داده است اما با نگاهی دقیق‌تر شاید بتوان ریشه این گونه اقدامات در داعش و رژیم صهیونیستی را نشات گرفته از یک اتاق فکر عنوان کرد، تفکری که امروزه نه تنها کشورهای غرب آسیا را به آتش کشیده بلکه ضریب امنیت را از بخش‌های مختلف جهان کاسته است. 

تربیت قاتلان و تروریست های بین المللی در داعش

ارسال نظر

  • مجید رعیتی سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۸:۳۷
    پاسخ 0 |

    در حالیکه ایران اسلامی دارای سند بالا دستی نظام آموزش و پرورش میباشد ، پذیرش سند 2030 نشانگر بی تعهدی و بی اطلاعی امضا کنندگان از محتوای غنی سند آموزش و پرورش میباشد. وقتی رژیم صهیونیستی، نوجوانان خود را با آموزه های به اصطلاح دین یهود آموزش نظامی میدهد ، چرا سایر کشورها ، به ویژه کشورهای اسلامی خود را متعهد به سند 2030 بنمایند...

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین