تامین تجهیزات ناوبری فرودگاهی نیازمند ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری است

فرودگاه مهرآباد

رحمت اله مه آبادی افزود: برای خرید تجهیزات ناوبری و خدمات فرودگاهی، بودجه عمومی و درآمدهای شرکت جوابگو نیست و تامین منابع مالی مورد نیازمند سرمایه گذاری ها از طریق فاینانس خارجی است.

به گزارش «نود اقتصادی»مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در حوزه فرودگاهی نیازمند 200 هزار میلیارد ریال و در حوزه خرید تجهیزات ناوبری، فنی و مهندسی نیازمند 250 میلیون دلار سرمایه گذاری در فرودگاه های کشورهستیم.

رحمت اله مه آبادی افزود: برای خرید تجهیزات ناوبری و خدمات فرودگاهی، بودجه عمومی و درآمدهای شرکت جوابگو نیست و تامین منابع مالی مورد نیازمند سرمایه گذاری ها از طریق فاینانس خارجی است.

وی با بیان اینکه هم اکنون مشکلی برای خرید تجهیزات ناوبری و خدمات فرودگاهی وجود ندارد، اظهارداشت: مهم ترین مساله شرکت فرودگاه ها برای تامین منابع مالی استفاده از فاینانس خارجی است تا در کوتاه مدت این تجهیزات برای فرودگاه های کشور خریداری تا شاهد تسریع در این حوزه هوانوردی باشیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران یادآورشد: با این حال خیلی از تجهیزات مود نیاز فرودگاه های کشور و تجهیزات ناوبری هوایی مورد نیاز، کنترل ترافیک، ارتباطات ، کمک ناوبری و سیستم های راداری خریداری شده و یا در مرحله انجام است.

مه آبادی افزود: حجم سرمایه گذاری مورد نیاز در حوزه فرودگاهی بسیار زیاد است تا با انجام سرمایه گذاری های مناسب بتوانیم برخی از گلوگاه های فرودگاه ها را برطرف کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اظهارداشت: خوشبختانه در چند سال گذشته با حمایت های دولت و مجلس شورای اسلامی از صنعت هوانوردی بسیاری از مشکلات فراروی این صنعت را برطرف شده و امیدواریم با خرید تجهیزات مورد نیاز در این بخش توسعه صنعت هوانوردی کشور با سرعت بیشتری دنبال شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران یادآورشد: نوسازی تجهیزات فنی و فرودگاهی به ارتقا ایمنی پروازها در این بخش کمک می کند و ما درصددیم به صورت مستمر روند ایمنی پروازها را در این حوزه ارتقا بخشیم، زیرا نباید هیچ وقت ایمنی را فدای امنیت کنیم.

هم اکنون 54 فرودگاه در سطح کشور وجود دارد و به طور متوسط روازنه 400 پرواز از مهرآباد و 200 پرواز از فرودگاه مشهد به عنوان اولین و دومین فرودگاه پرتردد کشور انجام می شود.

همچنین با هدایت مرکز کنترل هوایی کشور به طور متوسط روازنه 1100 پرواز عبوری و بیش از 900 پرواز داخلی در آسمان ایران انجام می شود و نوسازی تجهیزات ناوبری در ارتقا ایمنی این پروازها بسیار تاثیرگذاراست.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین