فاز نخست بزرگترین طرح پرورش ماهی در قفس کشور افتتاح شد

پرورش ماهی درقفس

طرح پرورش ماهی در قفس آرام صید بوشهر از محل منابع صندوق توسعه ملی با پرداخت تسهیلاتی به مبلغ ۶۶۵ میلیارد ریال ، زمینه اشتغال ۱۸۶ نفر را فراهم آورده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فاز نخست طرح پرورش ماهی در قفس واقع در سد رئیس علی دلواری  بوشهر عصر روز سه شنبه 27 تیر سال جاری با حضور معاون وزیر  جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران ، در استان بوشهر و  مسئولان استانی افتتاح شد.

طرح پرورش ماهی در قفس آرام صید بوشهر با حمایت مالی و کارشناسی بانک کشاورزی و از محل منابع  صندوق توسعه ملی با پرداخت تسهیلاتی به مبلغ 665 میلیارد ریال ، زمینه اشتغال 186 نفر را فراهم آورده است.

این گزارش می افزاید این طرح شامل سه فاز پرورش،فرآوری و بسته بندی و هچری است که فاز نخست آن شامل پرورش ماهی، افتتاح شده است.

حسن صالحی معاون وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آغاز به کار پروژه پرورش ماهی در قفس گفت : این طرح با ظرفیت تولید 25 میلیون قطعه بچه ماهی و 6000 تن ماهی در سال یکی از طرح های بزرگ کشور است که برای آن 966 میلیارد ریال هزینه شده است.

رئیس سازمان شیلات ایران گفت : سال گذشته یک میلیون تن انواع آبزیان در کشور تولید شده است که از این مقدار 400 هزار تن از طریق آبزی پروری و 600 هزار تن از صید دریا و اقیانوس به دست آمده است.

وی، با اشاره به اهمیت پرورش ماهی در قفس در آب های خلیج فارس اظهار داشت: این طرح به عنوان یکی از ظرفیت‌های استان بوشهر است که اجرای آن در اولویت نخست طرح‌های آبزی‌پروری این استان قرار دارد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین