رئیس مرکز رسانه های دیجیتال:

۱۱هزار کانال با۴۶۰میلیون عضو داریم/نظارت برمحتوای کانالها با ربات

عنوان

رئیس مرکز رسانه های دیجیتال باب یان اینکه ۱۱ هزار کانال موثر و مهم در کشور ۴۶۰ میلیون عضو دارند، گفت: بر محتوای کانالها از طریق ربات نظارت داریم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سید مرتضی موسویان، در جلسه هم اندیشی همایش سواد رسانه ای افزود: به دنبال نیاز کشور و با توجه به زیرساختهای مرکز فناوری اطلاعات، به دنبال اجرای طرح سما (فضای سالم، مفید و ایمن) در فضای مجازی هستیم.

وی در ادامه افزود: همایش اول همایش مسئولیت اجتماعی بود یعنی با توجه به ضرورت های قبول مسئولیت فضای مجازی با زیرساخت هایی که در مرکز ایجاد کردیم به دنبال ایجاد فضای مجازی مناسب هستیم. در این راه اقداماتی انجام شده این کاری که آغاز شده یک درخت جوان و آسیب پذیر است که باید حمایت کرد تا قوی شود. 

رییس مرکز رسانه های دیجیتال ادامه داد: اواخر این ماه همایشی با تعداد زیادی از اندیشمندان فضای مجازی خواهیم داشت تا این درخت را قوی تر کنیم. در ایران در مرحله نوشتن ایده عالی کار می کنیم و در مرحله رفع الزامات تخصیص داده می شود و در اجرا به اهداف تعیین شده نمی رسیم. همایش اول این درس را به ما داد که می توانیم با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان، وزارت علوم، وزارت ارشاد و وزارت ارتباطات در کنار یکدیگر همایش تاثیرگذاری برگزار کنیم.

موسویان خاطرنشان کرد: در ایران تنها ۶ قاون و سند بالادستی در حوزه فضای مجازی داریم در حالیکه در آمریکا از سال ۲۰۰۰ تا کنون ۲۳۰ قانون در این زمینه تصویب شده است. ما نیاز به دستکم ۳۵ قاون در زمینه فضای مجازی داریم.

وی افزود: فضای مجازی ایمن برگرفته از الگوی جهانی اینترنت ایمن است که و میخواهیم کامل تر از آمریکا و ترکیه آن را اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: انجمن سواد رسانه ای ایران برای اولین بار در ایران ثبت شد. از همه افراد می خواهیم در آن نقش مثبت داشته باشند در خصوص فضای مجازی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال های گذشته مصوبات زیادی داشتیم اما هنوز خلأهایی وجود دارد ولی هنوز ۳۵ قانون داریم که با تصویب آنها در مجلس می توانیم خلأها را پر کنیم. ما در وزارت فرهنگ و ارشاد سه بخش را ملزوم و لازم دیدیم، ثبت و صدور مجوز، حمایت و نظارت.

موسویان در پایان بیان کرد: هدف از ثبت و صدور مجوز ایجاد فضای امن و سالم برای فضای مجازی است، هدف از حمایت ایجاد انگیزه برای مشارکت حداکثری فعالین فضای مجازی است. هدف از نظارت، نظارت بر مجوزهای داده شده و باز پس گیری آن پس از احراز تخلف است. آنچه که برای تشکیل این زیست بوم لازم است دو مشخصه است یکی مشارکت مردمی و مشارکت نهادهای حاکمیتی و دیگری اینکه باید قبول کنیم فضای مجازی باید مدیریت شود.

وی اضافه کرد: ۱۱ هزار کانال مهم و موثر در کشور داریم که ۴۶۰ میلیون عضو دارند و تاکنون ۶۰ درصد کانالها ثبت شده اند.

رییس مرکز رسانه های دیجیتال با بیان اینکه برای پنچ هزار ناشر امضای الکترونیکی تعریف شده است، گفت: همه کانالها را از طریق ربات تحت نظر داریم و برای رباتها هم شامد (شناسه الکترونیکی ثبت ملی محتوای دیجیتال) تعریف می شود. استعلام شامد در سایت ساماندهی قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: یارانه کاغذ باید به فضای مجازی منتقل شود زیرا تا یارانه کاغذ هست، ناشران انگیزه ای برای انتقاب به فضای مجازی ندارند.

منبع: مهر

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین