رسانه آمریکایی فاش کرد

خودداری ترامپ از امضای طرح اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان

عنوان

اعضای تیم امنیت ملی دولت آمریکا در دیدار با ترامپ طرحی را برای اعزام نیروهای بیشتر آمریکایی به افغانستان ارائه کرده اما ترامپ از امضای آن خودداری کرده است.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از «بیزنس اینسایدر»، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از امضای طرح ژنرال «مک مستر» مشاور امنیت ملی خود مبنی بر اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان خودداری کرده است.

بر اساس گزارش «پولتیکو» ژنرال مک مستر و مقامات کابینه ترامپ در طی دیدار خود در هفته گذشته برای اعزام شماری نیرو به افغانستان توافق کرده بودند که با مخالفت ترامپ روبرو شد.

از سوی دیگر، «نیویورک تایمز» نیز گزارش می‌دهد که ژنرال مک مستر و ژنرال «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا، خواستار اعزام نیروهای بیشتر به این افغانستان هستند، در حالی که «جرد کوشنر» داماد و مشاور ترامپ و «استیو بنن» استراتژیست ارشد وی مخالف اعزام نیرو هستند.

خودداری ترامپ از امضای طرح ارائه‌شده برای اعزام نیروهای بیشتر می‌تواند گواهی بر عدم اطمینان وی به مک مستر نیز باشد.

این در حالی است که ترامپ همچنان نمی‌داند که چه رویکردی را در افغانستان دنبال خواهد کرد.

ترامپ هفته گذشته در دیدار با کهنه‌سربازان آمریکایی که در افغانستان خدمت کرده بودند گفت که می‌خواهم بدانم وضعیت افغانستان چگونه است و چه چیزی باعث شده تا ما 17 سال در این کشور درگیر باشیم و دیگر اینکه ما در افغانستان باید چه کاری انجام دهیم.

از سوی دیگر نیز بنن  و کوشنر در تلاش هستند تا از سربازان اجیر در افغانستان استفاده کنند که این طرح با مخالفت ژنرال ماتیس مواجه شده است.

«لورل میلر» نیز که تا چندی پیش مسئولیت سرپرستی دفتر نمایندگی ویژه آمریکا در افغانستان و پاکستان را بر عهده داشت در این باره گفته بود: فکر نمی‌کنم هیچ کارشناس امور افغانستان معتقد باشد که در جنگ افغانستان می‌توان پیروز شد.

 «وال استریت ژورنال» در اوایل جولای گزارش داد تمام اعضای کابینه ترامپ معتقدند که تا زمانی که به حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان نیاز باشد، این نیروها در این کشور حضور خواهند داشت. جدول زمانی نیز برای خروج این نیروها وجود نخواهد داشت.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین