مدیرکل مدارس غیردولتی آموزش‌وپرورش عنوان کرد

وضعیت کلاس‌های درس تهران با تعطیلی مدارس غیردولتی

عنوان

مدیرکل مدارس غیردولتی آموزش‌وپرورش گفت: اگر در تهران و به‌عنوان مثال در منطقه یک مدارس غیردولتی وجود نداشتند تراکم کلاس‌ها که هم‌اکنون ۲۸ نفر است به ۴۵ نفر می‌رسید.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حسن مسعودی در رابطه با بیمه معلمان مدارس غیردولتی اظهار کرد: 262 هزار نفر در مدارس غیردولتی مشغول به کار هستند که 67 هزار نفر آنها بازنشسته‌‌اند و به‌عنوان مؤسس، مدیر یا همکار اداری و آموزشی در این مدارس فعالیت می‌کنند، از سوی دیگر تعدادی از معلمان مدارس غیردولتی در مدارس دولتی نیز حضور دارند.

وی افزود: 70 درصد کارکنان مدارس غیردولتی دارای تحصیلات عالیه هستند و اگر قرار بود 200 هزار نیروی شاغل این مدارس در دولت جذب شوند باید برای ایجاد یک شغل 100 میلیون تومان هزینه می‌شد و به‌عبارتی این مدارس 20هزار میلیارد تومان خدمات ایجاد شغل به دولت ارائه کرده‌اند.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اگر در تهران و به‌عنوان مثال در منطقه یک مدارس غیردولتی وجود نداشتند تراکم کلاس‌ها که هم‌اکنون 28 نفر است به 45 نفر می‌رسید و وضعیت تراکم کلاس‌ها در منطقه 2 به 51 نفر می‌رسید.

مسعودی در خصوص بیمه معلمان مدارس غیردولتی عنوان کرد: تعدادی از معلمان در مدارس دولتی فعالیت می‌کنند و ساعات اضافه خود را در مدارس غیردولتی به تدریس مشغول هستند، در حقیقت مؤسسان مدارس غیردولتی بهترین‌های منطقه خود را برای تدریس جذب می‌کنند و فردی که برای 4 ساعت در هفته در مدرسه غیردولتی تدریس دارد به‌دنبال بیمه شدن نیست.

وی بیان کرد: از اول مهر 96 هر فردی که در مدارس غیردولتی کار می‌کند و تمایل به بیمه شدن دارد باید متناسب با ساعات و روزهای کاری خود بیمه شود. هم‌اکنون 40 هزار نفر از معلمان مدارس غیردولتی در جاهای دیگر مانند دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند که ممکن است از سوی آنجا بیمه شده باشند.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در قانون جدید مدارس غیردولتی تأکید شده است کارکنان پاره‌وقت فاقد پوشش بیمه‌ای باید به‌نسبت ساعات انجام کار بیمه شوند، گفت: در قانون قبلی این موضوع وجود نداشت و صرفاً افراد تمام‌وقت بیمه می‌شدند.

مسعودی مطرح کرد: هر فردی که در مدرسه غیردولتی کار می‌کند باید به حقوق خود برسد و راه‌حل آن این است که قانون مدارس غیردولتی اجرا شود که در این قانون به بیمه شدن تمام نیروهای شاغل در مدارس غیردولتی اشاره شده است همچنین ماده 25 آن تأکید دارد که بخشی از حق بیمه سهم مؤسس مدارس و کارکنان مدارس غیردولتی باید از محل اعتبارات صندوق حمایت پرداخت شود.

در ادامه برنامه تلویزیونی پرسشگر جعفر حسنی در رابطه با وضعیت مدارس غیردولتی اظهار کرد: بعد از پایان جنگ، مدارس دولتی عادی وضعیت مناسبی نداشتند چرا که بیشتر آنها دچار آسیب شده بودند و همین موضوع سبب شد افراد خیّر در عرصه مدرسه‌داری وارد و به اداره مدارس مشغول شوند.

وی افزود: هم‌اکنون یک‌میلیون و 500 هزار دانش‌آموز در 14 هزار و 500 مدرسه غیردولتی مشغول به تحصیل هستند و اگر این مدارس نبودند دولت باید هزینه یک‌میلیون و 500 هزار دانش‌آموز این مدارس را پرداخت می‌کرد و کنار آن باید تجهیزات و نیروهای مورد نیاز مدرسه را تأمین می‌کرد. هم‌اکنون 200 هزار نیروی آزاد در مدارس غیردولتی مشغول به تدریس هستند.

رئیس شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی بیان کرد: وامی که با 18 درصد در اختیار مؤسس قرار گرفته بسیار بالاست و باید کاری کنند این 18 درصد کاهش یابد در غیر این صورت هر فردی می‌تواند سند خانه خود را در گروی بانک گذاشته و وام با بهره 18 درصد دریافت کند.

حسنی ادامه داد: هم‌اکنون آموزش وپرورش نمی‌تواند از مدارس غیردولتی حمایت کند و اگر مدارس غیردولتی نبود مدارس دولتی سه‌شیفته می‌شدند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین