رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خبر داد

درخواست تولیت حرم امیرالمومنین (ع) برای تجهیز بخش غیر زیارتی صحن حضرت زهرا(س)

عنوان

رییس ستاد بازسازی عتبات با بیان اینکه با نصب لوسترهای صحن حضرت زهرا (س) و نماهای باقی مانده مرحله پایانی بخش زیارتی این صحن برای تحویل کامل آماده است گفت: تولیت حرم به تازگی درخواست نصب تجهیزات بخش غیر زیارتی را مطرح کرده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، درباره آخرین وضعیت صحن حضرت زهرا(س) در حرم مطهر امیرالمومنین (ع) گفت: بعد از 1400 سال حرم حضرت امیرالمؤمنین (ع) با اجرای کامل صحن و شبستان حضرت زهرا (س) 20 برابر توسعه پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه صحن حضرت زهرا بزرگترین پروژه جهان اسلام است، گفت: این پروژه معجزه‌ای است که برکت آن از نام نهادن این صحن به نام بزرگ بانوی جهان اسلام است.

پلارک با بیان اینکه نام اول این پروژه و صحن، امام هادی (ع) براساس نظرات آیت‌الله سیستانی بوده که بعداز مشورت با وی نام آن تغییر پیدا کرده است، گفت: مرجع شیعیان در عراق با تغییر نام این این پروژه به صحن حضرت زهرا موافقت کردند.

وی تصریح کرد: امسال صحن حضرت زهرا (س) به بهره‌برداری خواهد رسید ضمن اینکه هم‌اکنون بخش عمده لوسترهای این صحن نصب و نماهای این پروژه در حال پایان است. همچنین بخش زیارتی حضرت زهرا(س) هم تقریباً پایان پذیرفته است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به بخش غیر زیارتی حضرت زهرا (س) که در حال ساخت و ساز است، ادامه داد: با آنکه بخش‌های اداری، موزه، کتابخانه، موضیف (مهمانسرا) پایان پذیرفته اما تولیت حرم مطهر از ستاد بازسازی عتبات عالیات خواسته است در زمینه تجهیزات آشپزخانه، قفسه‌بندی و دکوراسیون‌ها و سیستم‌های الکترونیکی کتابخانه و همچنین سیستم‌های امنیتی موزه اقداماتی را انجام دهد.

پلارک تأکید کرد: تولیت حرم مطهر امیرالمؤمنین (ع)  اعلام کرده که برخی اشیاء بسیار قیمتی و ارزشمند مانند قرآن به دست خط امام حسن مجتبی(ع) و همچنین وسایل شخصی حضرت علی(ع)‌ که تاکنون رونمایی نشده قرار است در موزه‌آرایی که توسط ایرانی‌ها انجام می‌شود برای عموم به نمایش درآید.

منبع: فارس

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین