انجمن اسلامی مستقل دانشکده فنی دانشگاه تهران:

انفعال نهادهای رسمی در پرداختن به مساله فلسطین قابل پذیرش نخواهد بود

عنوان

انجمن اسلامی مستقل دانشکده فنی دانشگاه تهران اعلام کرد: هرگونه انفعال از سوی نهادهای رسمی در پرداختن به مساله اول جهان اسلام، به جهت تعارض با اصل حمایت از مظلومان قانون اساسی، به هیچ عنوان قابل پذیرش نخواهد بود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، انجمن اسلامی مستقل دانشکده فنی دانشگاه تهران طی بیانیه پیرامون حوادث دردناک اخیر مسجد الاقصی اعلام کرد: هرگونه انفعال از سوی نهادهای رسمی در پرداختن به مساله اول جهان اسلام، تصور غلط مبنی بر کوتاهی جمهوری اسلامی در حمایت از ملت‌های مظلوم و دلسردی این مظلومان را در پی داشته و به جهت تعارض با اصل حمایت از مظلومان قانون اساسی، به هیچ عنوان قابل پذیرش نخواهد بود.

 

در ابتدای این بیانیه آمده است: در روزهای اخیر، رژیم نژاد پرست صهیونیستی، این غده سرطانی، بار دیگر تحرکات تازه‌ای را در جهت تکمیل تلاش‌های خود برای نزدیک شدن به رویای یهودی سازی مسجدالاقصی آغاز کرده است. اقدامی که از سال‌ها قبل زیر سایه انفعال کشورهای عربی و مجامع به اصطلاح حقوق بشری و سازشکاری‌ها و سستی‌های نمایندگان این سرزمین و تحت حمایت استکبار جهانی آغاز گشته و تدریجا به افزایش سلطه رژیم جعلی صهیونیستی و فشار روز افزون بر ساکنان این سرزمین مقدس منجر گردیده است.

در ادامه تاکید شده است: اکنون پس از گذشت سالها مردم مظلوم و مقاوم فلسطین و قدس شریف بیش از پیش به مقاومت به عنوان تنها گزینه موثر در برابر جنایات و گستاخی های این رژیم جلاد، پایبند بوده و در روزهای اخیر با ایستادگی خود در برابر تعدی این رژیم جنایتکار به ساحت مقدس مسجد الاقصی، به این اعتقاد وباور تاکید ورزیده‌اند و با دستانی خالی و با تقدیم جان خود از تکمیل سلطه این رژیم تا به دندان مسلح بر قبله اول مسلمین جهان جلوگیری به عمل آورده اند.

 

این تشکل دانشجویی در ادامه افزوده است: در این میان سکوت همیشگی سازمانهای به ظاهر بین‌المللی و دولت‌های منطقه‌ای منفعل تحت نفوذ استکبار جهانی به افزایش گستاخی‌ها و تعرضات این رژیم نژاد پرست دامن زده و باعث تشدید کشتارها و بازداشت مردم بی دفاع فلسطین گردیده است و نهادهای رسمی کشور، مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه و دولت جمهوری اسلامی و وزارت خارجه به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران، این طلایه‌دار جهانی مبارزه با صهیونیسم، مع الاسف پس از گذشت چندین روز از این جنایات و حوادث دردناک صرفا به بیان محکومیت و اعلام اعتراضی بسیط بسنده کرده‌است.

در ادامه تصریح شده است: عدم واکنش عملی در برابر این جنایات و تداوم خشونت‌ها و تعرضات علیه مردم و حریم مسجد الاقصی و اوضاع بحرانی این مسجد به اقدامی کم سابقه از سوی رهبر جنبش حماس فلسطین انجامیده تا وی در نامه ای از کشورهای اسلامی و خاصه رییس جمهور ایران اسلامی طلب استمداد و آنها را به حمایت عملی از مقاومت این ملت مظلوم دعوت نماید.

 

این تشکل دانشجویی ادامه داد: در پی تداوم این شرایط اسفناک، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشکده فنی دانشگاه تهران ذیل وظایف خود به عنوان شاخه  جنبش دانشجویی مسلمان، اقدامات اخیر رژیم سفاک صهیونیستی و سکوت دول منطقه‌ای و مجامع جهانی در برابر این جنایات را به شدت محکوم کرده و ضمن تاکید بر مقاومت مردم فلسطین و حمایت همه جانبه از آنها، از نهادهای رسمی، قوای سه گانه و بالاخص دولت محترم و وزارت امور خارجه تقاضا دارد به عنوان نماینده قانونی جمهوری اسلامی ایران، اصلی ترین حامی مقاومت و مردم مظلوم فلسطین، در راستای عمل به اصل حمایت از مظلومان قانون اساسی و منویات امام راحل ره و مقام معظم رهبری در این باب، و در پاسخ به طلب استمداد آنها، از اتخاذ مواضع انقلابی در خور شان نظام و اقدام عملی در حمایت از این ملت مظلوم دریغ نورزد.

در پایان تاکید شده است: هرگونه انفعال از سوی نهادهای رسمی در پرداختن به مساله اول جهان اسلام، تصور غلط مبنی بر کوتاهی جمهوری اسلامی در حمایت از ملت‌های مظلوم و دلسردی این مظلومان را در پی داشته و به جهت تعارض با اصل حمایت از مظلومان قانون اساسی، به هیچ عنوان قابل پذیرش نخواهد بود.

منبع: فارس

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین