مشکل اصلی صنایع بانک های استانی هستند که از خود اختیاری ندارند/ برخی از طرح ها با عدم ارایه مجوز آب از سوی استان عقیم می ماند

نعمت زاده و سیف

محمدرضا نعمت زاده تصریح کرد: اگر مصرف کنونی آب بخش صنعت از ۲ درصد کنونی به سه درصد افزایش یابد، می توان تولید صنعتی را به ۲ برابر فعلی افزایش داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حدود 38 سال از انقلاب می گذرد و در این مدت، هر کجا به بخش خصوصی اعتماد کردم، نتیجه گرفتم بنابراین از مسئولان نیز می خواهم اعتماد را سرلوحه کار خود قرار دهند.

محمدرضا نعمت زاده در نشست مشترک اعضای شورای ملی گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در محل وزارت کشور افزود: نخستین برنامه ای که در دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفت، احیای ارتباط بین دولت و بخش خصوصی بود که لازم است، تقویت شود.

نعمت زاده ا بیان اینکه اعتماد متقابل نخستین شرط توفیق نشست های دولت و بخش خصوصی است،افزود: این مهم در بسیاری زمینه ها رو به بهبود است اما هنوز دستگاه ها و وزارتخانه هایی هستند که مسئولان آنها از اعتماد کافی برخوردار نیستند.

وی با تاکید بر لزوم اعتماد به بخش خصوصی و سرمایه گذاران، افزود: نباید به خاطر برخی سوء استفاده کنندگان، دلسرد شویم.

نعمت زاده با حمایت از تفویض برخی اختیارات به استانداری ها برای رونق سرمایه گذاری و کسب و کار گفت: مشکل اصلی ما بانک هایی در استان ها هستند که از خود اختیاری ندارند که باید دست این بانک ها را بازگذاشت تا تراکم کار در تهران افزایش نیابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بسیاری از کارشناسان در تهران نمی دانند در شهرستان ها چه می گذرد؛ افزود: ما خواهان افزایش اختیارات شعب بانک ها هستیم.

وی افزود:اگر بانک ها را در استان ها فعال نکنیم، تفویض اختیارات عقیم خواهد ماند.

نعمت زاده با اشاره به مصرف کمتر از 2 درصد آب کشور در بخش صنعت، افزود: رهبر انقلاب اسلامی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، صرفه جویی 10 درصدی مصرف آب در بخش کشاورزی را تامین کننده کل آب مورد نیاز شرب و صنعت برشمردند که این مهم از سوی وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده اما باید به برنامه ها سرعت بخشیده شود.

وی با اشاره به برخی طرح ها و پروژه ها گفت: برخی از طرح ها با صرف زمان زیاد آماده اجرا می شوند اما با عدم ارایه مجوز آب از سوی استان عقیم می ماند.

وی تصریح کرد: اگر مصرف کنونی آب بخش صنعت از 2 درصد کنونی به سه درصد افزایش یابد، می توان تولید صنعتی را به 2 برابر فعلی افزایش داد.

این مقام مسئول تاکید کرد: باید همه کمک کنند تا سرمایه گذاران به حداقل آب مورد نیازشان دست یابند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین