باهنر در نشست ماهانه جامعه مهندسین عنوان کرد؛

رفتنی‌ها و ماندنی‌های کابینه دوازدهم

عنوان

دبیر کل جامعه مهندسین شریعتمداری را گزینه وزیر صنعت، واعظی را رئیس نهاد ریاست‌جمهوری و نهاوندیان را وزیر اقتصاد عنوان و گفت: احتمالاً کابینه بعد از مراسم تحلیف تقدیم مجلس می شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»  محمد جواد باهنر دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در نشست ماهانه جامعه مهندسین با اشاره به قرارداد توتال اظهار داشت: قرارداد توتال سر و صدای زیادی را در فضای مجازی کشور به پا کرد و در جلسات خصوصی و علنی مجلس بارها به این مساله پرداخته شد و امید است که بتوانیم بر اساس منافع کشور تصمیم بگیریم .

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اینکه بزرگترین خبری که این روزها شنیده می شود، ترکیب کابینه دولت دوازدهم است، اظهار داشت:  البته شایعات بسیاری در رابطه با این مساله وجود دارد و خبرهایی که ما نیز امروز می‌دهیم به این شایعات می‌افزاید، اما تجربه نشان داده که از دل همین شایعات و اخبار غیر موثق خبرهای موثقی به دست خواهد آمد.

باهنر بیان داشت: معاون اول رئیس جمهور، وزیر خارجه، وزیر ارشاد، وزیر اطلاعات، ورزش و برنامه و بودجه جز ماندنی های کابینه هستند.

وی ادامه داد: تعدادی از وزارتخانه‌ها دچار اختلاف‌های بسیاری هستند که این امری طبیعی تلقی میشود، اما برخی وزراء با توجه به این مساله که رییس جمهور منتخب، خواهان ماندن آنها در کابینه دولت دوازدهم است، تمایلی به این امر نشان نمی‌دهند.

 

باهنر تاکید کرد: به عنوان مثال آقای زنگنه از جمله وزیرانی است که تمایلی برای ماندن در کابینه دوازدهم از خود نشان نمی‌دهد و طی صحبتی که بنده در پنج الی شش روز پیش با او داشتم، معتقد بود که فشارهای زیادی بر وی تحمیل شده و دیگر توان مقابله را نخواهد داشت.

دبیر کل جامعه مهندسین افزود: زنگنه اگرچه حامی منافع ملی است و بر سر مواضع کارشناسی خود می‌ایستد، اما دیگر علاقه ای برای ابقا در کابینه دوازدهم ندارد.

باهنر اظهار داشت: از دیگر وزیرانی که جز رفتنی‌های کابینه هستند، می‌توان به حجتی اشاره کرد، اگرچه روحانی بر ماندن او اصرار دارد اما او به دلیل کسالت خبر از رفتن نماندن در کابینه را به ما داده است.

وی شریعتمداری را گزینه وزیر صنعت، واعظی را رئیس نهاد ریاست‌جمهوری و نهاوندیان را وزیر اقتصاد عنوان و گفت: احتمالاً کابینه بعد از مراسم تحلیف تقدیم مجلس می شود.

باهنر با اشاره به این که رییس جمهور منتخب گفته که کابینه ای فراجناحی تشکیل خواهد داد، تصریح کرد: اخیرا از سوی رییس جمهور گفته شده که مدیران ارشد باید با خواست 24 میلیون رای دهنده به وی همخوانی داشته باشد.

وی ادامه داد: در اقتصاد کلان سه پست وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه باید هماهنگ باشند و دنبال یک سیاست باشند در غیر این صورت، وقت رئیس‌جمهور را برای رسیدگی به امور ضروری خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه پیشنهاد ما به روحانی این است که نام دولت دوازدهم، تدبیر و اقدام باشد افزود: دولت گذشته اقدام نداشت، اما در برخی مسائل تدبیر خوبی از خود نشان داد، البته اقدام نیاز به شجاعت دارد.

باهنر تصریح کرد: مطالبات مردم کاملا مخص است و همه جناح‌ها میدانند که مطالبات مهم پیش رو رکود و اشتغال است. کارهای عمرانی و مسکن نیز راکد شده است که این صدها رشته صنعتی را بیکار می‌کند و اگر پیشران‌های اقتصادی تحول پیدا نکنند به مشکل خواهیم‌خورد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به سیاست‌های غیرمعقول ترامپ در پایان خاطر نشان کرد:ترامپ به مسئولین سیاست خارجه‌ آمریکا دستور داده که گزارشی در طی سه ماه آماده کنند مبنی بر این که ایران به برجام پایبند نیست. همچنین بسته تحریمی جدید سبد سنگینی است و روح و مفاد برجام را تحت الشعاع قرار میدهد البته کمیسیون امنیت به دنبال تدابیر و اقدامات متقابلی است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین