آیا میتوان ادعا کرد از رکود خارج شدیم؟

زیان قدیمی‌ترین برند تولید کاشی و سرامیک کشور شگفتی ساز شد

کاشی و سرامیک

به نظر نمی‌رسد سیر زیان دهی قصد داشته باشد که به این زودی‌ها دست از سر کارخانه چینی ایران بردارد، چرا که روند زیان در این شرکت، همچنان روند صعودی داشته است

به گزارش «نود اقتصادی»، استمرار زیان دهی شدید در قدیمی ترین برند تولید کاشی و سرامیک کشور (ایرانا)، دوباره شرکت کارخانه چینی ایران را امسال هم برسر زبان‌ها انداخت.

شرکتی با قدمت ۵۸ ساله، امسال هم در پایان سال مالی ۹۵ خود زیانی درمحدوده (۳۴۲,۳۱۵) میلیون ریال شناسایی کرد.

البته این برای بار اول نیست که اینچنین می‌شود؛ چرا که شرکت مذکور با محاسبه زیان سال ۹۵، سومین سال پیاپی بوده که زیان خالص را به سهامداران خود هدیه می‌دهد.

همچون سال‌های ۹۴ و۹۳ که در پایان هریک از این سال‌ها زیان‌هایی با ارقام (۳۱۳۱۱۷) و (۲۶۴۵۴) شناسایی کرده است.

با این روند، به نظر نمی‌رسد سیر زیان دهی قصد داشته باشد که به این زودی ها دست از سر کارخانه چینی ایران بردارد، چرا که روند زیان در این شرکت، همچنان روند صعودی داشته.

خلاصه اینکه، هم سنجی‌ها نشان می‌دهد زیان واقعی هرسهم این شرکت از رقم (۱۵۸) ریال در سال مالی ۹۳ آغاز شده  و در پایان سال مالی ۹۵ به عدد (۲۰۴۹) ریال رسیده است.

براساس گزارش هیات مدیره شرکت کارخانه چینی ایران، رکود اقتصادی در صنعت ساختمان موجب انباشت محصولات در انبارکارخانجات و عاملین فروش شده که بر این امرباید مواردی چون عدم تعادل سیاسی و اجتماعی درکشورهای همسایه به عنوان بازار بالقوه صادراتی وکاهش نرخ بازده مورد انتظار صنعت سرامیک و دست آخر بالا بودن هزینه بهره بانکی نسبت به بازده صنعت سرامیک را هم افزود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین