پتروشیمی ممسنی با زیان سنگین پرونده سال ۹۵ را بست/پتروشیمی ممسنی تعهد خوددرقبال محیط زیست را بلا تکلیف گذاشت

 واحد آمونیاک و اوره پتروشیمی

جالب تراینکه تعهدات شرکت پتروشیمی ممسنی نسبت به سازمان حفاظت ازمحیط زیست دایر بر خرید عرصه و اعیان روستای شور،تعیین تکلیف نشده است.

«نود اقتصادی» نوشت: شرکت پتروشیمی ممسنی، با شناسایی زیان (۹,۸۸۹) میلیون ریالی برای سال مالی 95 پرونده سال قبل خود را بست.

این شرکت پتروشیمیایی فعال درحوزه صنعت نفت با این زیان،به ازای هر سهم، هفت ریال زیان هم به سهامداران خود هدیه داد.

به نظر می رسد دست اندازهای شرکت پتروشیمی ممسنی فقط محدود به زیان خالص نبوده بلکه این شرکت درپایان سال مالی 95 حدود (۱۱,۴۰۴) میلیون ریال زیان انباشته داشته که این امر، تا حدودی سهامداران  شرکت را دچار شوک می کند.

گفته می شود که عملیات اجرائی ساخت طرح پلی اتیلن سنگین درشرکت پتروشیمی ممسنی در سنوات اخیر متوقف بوده و درعمل، اقدام موثری در این خصوص صورت نپذیرفته بنابراین سرمایه گذاری 234 میلیارد ریالی  انجام شده در خصوص پروژه، شامل اخذ لیسانس، مهندسی اصولی طرح، پیش پرداخت های سرمایه ای و سایر هزینه ها هم تعیین تکلیف نشده است.

این احتمال وجود دارد که به دلیل عدم وجود شواهدی معتبر مبنی بر راه اندازی پروژه ساخت طرح پلی اتیلن سنگین درآینده نزدیک،بازیافت هزینه های انجامی در این راستا و دستیابی به تداوم فعالیت شرکت، منوط به گشایش اعتبارات اسنادی لازم برای خرید تجهیزات و تامین منابع مالی است.

جالب تراینکه تعهدات شرکت پتروشیمی ممسنی نسبت به سازمان حفاظت ازمحیط زیست دایر بر خرید عرصه و اعیان روستای شور،تعیین تکلیف نشده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین