انتقادهای صریح یک فعال صنعت نفت از تیم اقتصادی دولت یازدهم:

درآمد ۲۵۰ میلیارد دلاری دولت روحانی از فروش نفت!

عبدالحمید نادریان

نادریان گفت: با ادامه مسیر دور اول دولت روحانی، دولت دوازدهم وضعیت بدتری پیدا خواهد کرد. هدایت نقدینگی و پول مردم به سمت بانکها و شبه بانکها در ۱۵۰۰ روز اول دولت روحانی عملا کار اقتصادی در ایران را از توجیه خارج کرده است.

به گزارش «نسیم آنلاین» عبدالحمید نادریان فعال صنعت نفت در گفتگو با «نود اقتصادی» در خصوص عملکرد اقتصادی دولت یازدهم اظهار کرد: با ادامه مسیر دور اول دولت روحانی، دولت دوازدهم وضعیت بدتری پیدا خواهد کرد. هدایت نقدینگی و پول مردم به سمت بانکها و شبه بانکها در 1500 روز اول دولت روحانی عملا کار اقتصادی در ایران را از توجیه خارج کرده است.
وی افزود: هدایت نقدینگی به سمت شبه بانکها بازارها، صنعت، مسکن و بورس ایران را به رکود برده و 3/1 دارائیهای ایرانیان در بورس آب کرد. بانک مرکزی و قوع قضاییه مشغول رفع مشکلات شبه بانکها و نقدینگی مردم در 31 استان کشور هستند.
این فعال صنعت نفت هنوان کرد: چینی‌ها سالی 20 میلیون کار پایدار ایجاد می‌کنند در حالی که بودجه جاری دولت امسال به 300 هزار میلیارد تومان رسیده است. سال 92 بودجه جاری ایران 88 هزار میلیارد تومان بود، بنابراین دولت روز به روز بزرگ و بزرگتر می‌گردد. ما 5 برابر ژاپن 128 میلیونی کارمند حقوق بگیر داریم.
نادریان بیان کرد: ایران قبل از انقلاب 112میلیارد دلار و بعداز انقلاب 1316 میلیارد دلار از نفت درآمد کسب کرده است. دولت روحانی 250 میلیارد دلار در 48 ماه و دولت احمدی‌نژاد 531 میلیارد دلار در 96 ماه از  نفت درآمد کسب کرده اند. این در حالی است که 30%  از پول یک بشکه نفت را بابت تجهیزات بالادست نفت از تولید کننده دریافت می‌کنند. یعنی  اکنون  با نفت بشکه ای  60 دلاری نزدیک به 20 دلار محصولات بالادست صنعت نفت از تولید کننده می‌گیرند.
وی گفت: هیچ دولتی در دنیا با پول چاپ کردن نتوانسته اقتصاد کشورش را نجات بدهد. احمدی‌نژاد در 96ماه 80 هزار میلیارد تومان پول چاپ کردو آقای روحانی در 48 ماه 84 هزار میلیارد تومان پول چاپ کرد. این یعنی کشتی به گل نشته اقتصاد ایران را جناب روحانی به گل بیشتر نشاند. با پول چاپ کردن و گذراندن وقت ایران با 8.5 میلیون کارمند حقوق بگیر دولتی و همچنین  با بهره‌وری 10 دقیقه  ایران  راه به جایی نمی برد.
این فعال صنعت نفت بیان کرد: به جای 3000 روز 30000 روز هم به آقای روحانی فرصت بدهید نمی‌تواند به صنعت، مسکن و بورس رونق بیاورد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین