داغ «گلبرگ‌های فرزانه» بر دل ایران

عنوان

اردوی خونینِ دانش‌آموزان دختر هرمزگانی، چند روز دیگر مثل اتفاقات تلخ گذشته فراموش می‌شود اما مهم، عدم تکرار این قبیل حوادث است که شاید بیش از اصلاح قوانین، دقت و تدبیر در اجرا را می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، خبر دردناک بود، خبر فوت جوان، آن هم فوت ناگهانی که هیچ وقت عادی نمی شود؛ آن هم دختران پاک جوانی که خانواده هایشان برای آنها مانند هر دختر دیگری هزار آرزو داشتند؛ دستشان را گذاشتند در دست مربیان آموزش و پرورشی شان تا در اردو شرکت کنند و اردو جامه سیاه، بر تن خانواده و ایران کرد.

تشییع پیکر این «گلبرگ های فرزانه» روز گذشته در بندر عباس برگزار شد؛ صدای ناله و شیون مادرانی که جنازه دختران جوانشان را با ناباوری بدرقه می کردند و بهت و بغض پدرانی که مرگ غمخوار نازدار خود را باور نداشتند، درهم آمیخته بود و داغ دانش آموزان جان باخته در اردوهای دانش آموزی را زنده می کرد.

دانش آموزانی که شاید می توانستند به جای شب ، روزانه سفر کنند یا شاید با کمی دقت، راننده بهتری نصیبشان می شد و یا هزاران شاید دیگر که زندگی را از آنها نمی گرفت.

دانش آموزانی که با هزار خیال زیبا به اردو رفتند و چشم منتظر خانواده هایشان به در، دوخته شد.

مهرنوش ناصری، مطهره دلاوری، مینا جمشیدی، شیدا امانی، شیوا مبینی، فاطمه صادقی نسب و زهرا زرنگار دانش آموزان جان باخته این حادثه تلخ بودند.

مراسم تشییع و تدفین پیکر 5 دانش آموز صبح امروز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، معاونان استاندار، جمعی از مسئولان محلی در میان حزن و اندوه مردمی در شهرهای میناب، رودان و هرمز برگزار شد و پیکر 2 دانش آموز دیگر روز گذشته در بندرعباس به خاک سپرده شده بود.

مهرنوش ناصری و شیوا مبینی از مدرسه زینبیه و مدرسه هاجر میناب بودند که مراسم تدفین آنها امروز در این شهر برگزار شد.

مطهره دلاوری، مینا جمشیدی و فاطمه صادقی نسب 3 دانش آموز رودانی بودند که با حضور مردم، پیکرهای آنها در روستای برنطین دفن شد.

بسیاری از مسئولان در اظهارنظرهای خود پس از این حادثه، شیوه نامه اردوهای دانش آموزی را خوب ارزیابی کردند و درست اجرا نشدن آن را به عنوان مشکل نام بردند اما بعد از چند روز تقصیرها به دوش شیوه نامه افتاد و اعلام شد برگزاری اردوهای دانش آموزی به منظور بازنگری در شیوه نامه برگزاری اردو در شب به استثنای وسایل نقلیه ریلی و هوایی، ممنوع است.

مدیر سازمان دانش آموزی استان هرمزگان هم تنها مسئولی بود که در پی این قصور استعفا داد.

چند روز دیگر این حادثه غم بار فراموش می شود اما مهم عدم تکرار این قبیل حوادث است که شاید بیش از قوانین، دقت و تدبیر در اجرا را می طلبد.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین