در هتل اسپیناس تهران؛

پنجمین همایش سراسری زندگی با ICD برگزار شد

اسپیناس

پنجمین همایش سراسری زندگی با ICD (دفیبرپلاتورکاشتنی قلبی) به همت مجموعه ایران بهداشت در هتل اسپیناس تهران برگزارشد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، پنجمین همایش سراسری زندگی با ICD (دفیبرپلاتورکاشتنی قلبی)   27 مهرماه 1396 باحضورپزشکان وبیمارنی که دستگاه ICD درقلب خود کارگذاشته اند، درهتل اسپیناس تهران برگزارشد.

بنابراین گزارش ، در پنجمین همایش سراسری زندگی با ICD (دفیبرپلاتورکاشتنی قلبی) که به همت مجموعه ایران بهداشت و انجمن الکتروفزیولوژی قلب ایران و مختص بیمارانی بود که از دستگاه ICD استفاده می کنند، مباحثی چون؛ دستگاه ICD چیست و چگونه در بدن کار گذاشته می شود، تجربه زندگی با ICD، چگونه از ICD خود مراقبت کنیم،  ICDدر زندگی روزانه ، شامل ورزش، رانندگی ، زندگی زناشویی و...، فواصل زمانی وضرورت مراجعه به پزشک پس از نصب ICD، رژیم غذایی و نحوه تنظیم مصرف دارو و سازگاری روانی با ICD از طرف سخنرانان مختلف و پزشکان حاضر دراین همایش مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و درپایان نیز سخنرانان و پزشکان به پرسش های مختلف بیماران در خصوص دستگاه  ICD پاسخ گفتند.

دکترمسعود اسلامی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه این همایش اظهار کرد: نکته مهمی که در برگزاری پنجمین همایش زندگی با ICD مد نظر ما بود آشنایی بیماران و خانواده هایشان با دستگاه ICD  بود. کسانی که این دستگاه در قلبشان کارگذاشته شده، درواقع هدف ما این بوده که به بیماران آموزش دهیم که چگونه با این دستگاه زندگی کنند و درچه مواقعی باید به پزشک مراجعه کنند.

دکتراسلامی با اشاره به اینکه اولین نمونه دستگاه ICD از سال 1372 در ایران مورد استفاده در بیماران قلبی قرار گرفته است، در توضیح کارایی این دستگاه عنوان داشت: همان گونه که می دانید ICD دستگاهی به اندازه یک پیجر ضربان قلب را کنترل و جهت فرستادن پیام های الکتریکی به قلب دارای ضربان آهسته بوده و از باتری استفاده می کند. این دستگاه به قلبی که ضربان نامنظم و بسیار سریعی دارد، شوک الکتریکی وارد می کند تا ضربان قلب طبیعی شود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین