فزانیان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

تاثیر کیفیت بر افزایش سرمایه‌گذاری و تولید نوشت افزار

عنوان

یک مقام مسئول گفت: عرضه محصول با کیفیت، با هزینه تولید اندک، موجب ایجاد فضای رقابتی و جذب مشتری خواهد شد.

موسی فزانیان، رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: تولیدکنندگان داخلی صنف نوشت افزار و لوازم مهندسی در دهه 70 با توجه به حمایت های دولت، محصولات با کیفیت و با تنوع بالایی به بازار عرضه می کرد اما بعد از این دوره و کاهش حمایت های دولت و بهبود یافتن شرایط ارزی و واردات؛ بخش زیادی از این افراد به سراغ واردات تولیدات خارجی رفتند و بخش اندک باقی مانده تنها برای بقا در بازار این صنف کیفیت تولیدات خود را کاهش دادند.

وی ادامه داد: خوشبختانه طی یکی 2 ساله اخیر دولت با حمایت خود از تولیدکنندگان موجب شده تا فعالان این صنف دوباره دست به تولید نوشت افزار و لوازم تحریر بزنند. با توجه به اینکه تنوع در این صنف بسیار بالا است و اکثر مخاطبان محصولات این بخش کودکان هستند ، بخش زیادی از تولیدکنندگان سعی در افزایش تنوع و کیفیت تولیدات خود دارند.

این رئیس اتحادیه بیان کرد: عرضه محصول با کیفیت، با هزینه تولید اندک موجب ایجاد فضای رقابتی و جذب مشتری خواهد شد و تولیدکنندگان باید این رویه را در دستور کار خود قرار دهند.

عضو اتاق اصناف تهران تشریح کرد: با توجه به اینکه بخش زیادی از کاغذ موجود در بازار، وارد می شود و از طرفی هم قیمت جهانی کاغذ دستخوش تغییر قرار گرفته و بالا رفته است؛ پیش بینی می شود که قیمت کاغذ طی ماه آینده در کشور افزایش یابد.

رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی در پایان گفت: هم اکنون اکثر کارخانه های لوازم تحریر چندین واحد تولید به کارخانه خود اضافه کرده اند که اگر حمایت دولت، پایدار و هدفمند باشد موجب می شود تا تولیدات داخلی علاوه بر بازار داخل در خارج از کشور هم حضور داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین