رأی مخالف استرالیا و آمریکا به انجام تحقیقات مستقل درباره کشتار‌ فلسطینیان

عنوان

استرالیا و آمریکا تنها کشور‌هایی بودند که در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل به انجام تحقیقات مستقل درباره کشتار‌ها در نوار غزه رأی مخالف دادند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از گاردین، استرالیا و آمریکا تنها کشورهایی بودند که در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در روز گذشته (جمعه) به انجام تحقیقات مستقل درباره کشتار بی رحمانه فلسطینیان بدست نیروهای رژیم صهیونیستی رأی مخالف دادند.

نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل روز گذشته به منظور بررسی وضع حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین برگزار شد. در این نشست 29 کشور به راه اندازی «یک کمیسیون مستقل بین المللی» برای انجام تحقیقات درباره نقض حقوق بشر و قوانین بشردوستانه بین المللی رأی موافق دادند و فقط دو کشور آمریکا و استرالیا با آن مخالفت کردند. در این میان 14 کشور هم از دادن رأی امتناع کردند.

در این نشست، مقامات استرالیا با ابراز ناراحتی درباره این کشتارها مدعی شدند که رژیم صهیونیستی این حق را دارد از خود محافظت کند.

مقامات استرالیا مطابق با بیانیه های پیشین خود اعلام کرد که باید یک تحقیقات مستقل درباره تیراندازی ها در نوار غزه انجام شود؛ اما تحقیقات شورای حقوق بشر به دلیل نگرانی از شرایط را جانب دارانه خواندند. در واقع استرالیا همانند آمریکا مدعی شد که باید نقش حماس هم در این تحقیقات مورد بررسی قرار بگیرد.

استرالیا در این نشست اعلام کرد: این تحقیقات فقط درباره حوادث غزه و مربوط به بازه زمانی خاصی نیست؛ بلکه همه بازه های زمانی و همه مناطق را شامل می شود. استرالیا نگران است که این تحقیقات بی طرف و مستقل نباشد و به همین دلیل با آن مخالفت می کند.

مدیر اجرایی سازمان بین المللی آکسفام درباره این اقدام جانبدارانه اعلام کرد: زمانی که استرالیا به عضویت این شورا در آمد، متعهد شده بود که اصولی رفتار کند و به حمایت از حقوق بشر بپردازد. دادن رأی مخالف به انجام تحقیقاتی مستقل درباره کشتارها در غزه برای بررسی نقض قوانین بین المللی حقوق بشر نشان دهنده متعهد نبودن استرالیاست.

روز دوشنبه گذشته همزمان با افتتاح سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی، فلسطینیان به مناسبت روز نکبت و همچنین در اعتراض به این اقدام آمریکا، تظاهرات گسترده ای در نوار غزه برگزار کردند. در این تظاهرات، نظامیان سرکوبگر رژیم صهیونیستی دست کم 60 نفر را شهید و بیش از 2700 نفر را مجروح کردند. آمریکا به جای محکوم کردند این کشتارها، در ادعایی پوچ و گزاف گفت که حماس عامل این حملات بوده است!

دونالد ترامپ در ماه دسامبر سال گذشته میلادی با اعلام خبر به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، خشم مردم سراسر جهان را برانگیخت و باعث تشدید درگیری میان فلسطینیان و نظامیان سرکوبگر رژیم صهیونیستی شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین