مقررات سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان اعلام شد

عنوان

مقررات و فراخوان سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به منظور اعتلای تولیدات سینمای کودک و نوجوان منتشر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان؛براساس توافق نامه سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، شهرداری اصفهان و بنیاد سینمایی فارابی، سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از 8 تا 14 شهریورماه 1397 برابر با 30 آگوست تا 5 سپتامبر 2018 در دو بخش ملی و بین المللی بر اساس شرایط و مقررات زیر در شهر تاریخی اصفهان برگزار می شود.

همچنین آثاری مورد توجه و اولویت انتخاب جشنواره است که ترویج دهنده اخلاق نیکو و نکوهنده رفتارهای نامناسب مبتنی بر آموزه های اعتقادی، خدا باوری، پیوند خانواده، احترام به همنوعان، اعتماد به نفس، مسئولیت پذیری مشارکت اجتماعی و پاسداری از سرمایه های نهفته در طبیعت و مضامین مشابه مورد نیاز رشد شخصیت کودکان و نوجوانان باشد.

متن کامل فراخوان سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به شرح ذیل است:

*اهداف جشنواره

الف) معرفی آثار برتر سینمای کودک و نوجوان در عرصه ملی و بین المللی و تقدیر از پدیدآورندگان آثار

ب) زمینه سازی حضور فعالان سینمای کودک و نوجوان و ارتباط موثر آنان با مخاطبان آثار

ج) رشد و رونق تولید و نمایش آثار سینمای کودک و نوجوان از طریق زمینه سازی برای تبادل اندیشه و تعامل میان دست اندرکاران سینمای کودک و نوجوان، صاحب نظران و مخاطبان

د) ارتقا و رشد فرهنگ، دانش و ذائقه هنری کودکان و نوجوانان از طریق آثار سمعی و بصری

*بخش های اصلی جشنواره:

1) مسابقه سینمای بین الملل

الف) فیلم های سینمایی و کوتاه داستانی

ب) فیلم های سینمایی و کوتاه پویانمایی

*جوایز مسابقة سینمای بین الملل

الف) مسابقه فیلم های سینمایی و کوتاه داستانی

1. بهترین فیلم سینمایی

2. بهترین کارگردانی فیلم سینمایی

3. بهترین فیلمنامه فیلم سینمایی

4. جایزه ویژه هیات داوران

5. بهترین فیلم کوتاه (به کارگردان)

ب) مسابقه فیلم های سینمایی و کوتاه پویانمایی

1. بهترین فیلم سینمایی

2. بهترین کارگردانی فیلم سینمایی

3. بهترین فیلمنامه فیلم سینمایی

4. بهترین فیلم کوتاه (به کارگردان)

ج) جایزه سیفژ:

یک هیات داوری بین المللی (یک داور ایرانی و دو داور خارجی) معرفی شده از سوی سازمان سیفژ (سازمان بین المللی فیلم های کودک و نوجوان) جایزه اصلی این سازمان جهانی را به بهترین فیلم بلند جشنواره اهدا خواهند کرد. این جایزه به تشخیص هیات داوران، به کارگردان و یا تهیه کننده فیلم اهدا خواهد شد.

این هیات یک دیپلم افتخار نیز به یک فیلم کوتاه یا پویانمایی کوتاه اهدا خواهد کرد.

2) مسابقه سینمای ایران

الف) فیلم های سینمایی و کوتاه داستانی

ب) فیلم های پویانمایی (سینمایی و کوتاه)

ج) فیلم های بلند داستانی

*جوایز مسابقة سینمای ایران

الف) مسابقه فیلم های سینمایی و کوتاه داستانی

1. بهترین فیلم سینمایی کودک

2. بهترین فیلم سینمایی نوجوان

3. بهترین کارگردانی فیلم سینمایی

4. بهترین فیلمنامه فیلم سینمایی

5. بهترین بازیگر فیلم سینمایی

6. بهترین فیلم کوتاه داستانی (به کارگردان)

ب) مسابقه فیلم های پویانمایی (سینمایی و کوتاه)

1. بهترین فیلم سینمایی

2. بهترین کارگردانی فیلم سینمایی

3. بهترین فیلمنامه فیلم سینمایی

4. بهترین  فیلم کوتاه (به کارگردان)

ج) مسابقه آثار بلند داستانی

1- بهترین فیلم

2-بهترین کارگردان

3-بهترین فیلمنامه

د) جایزه سینمای مقاومت/ تندیس شهید بهنام محمدی

در این بخش تندیس زرین اولین شهید نوجوان دوران دفاع مقدس به تهیه کننده یا کارگردان یک فیلم که با مضامین ایثار، دفاع مقدس، مقاومت و ارزش های اسلامی تولید شده باشد اهدا می شود.  

ه) جایزه هیأت داوری کودکان و نوجوانانایران

در این بخش یک گروه داوری از کودکان و یک گروه داوری از نوجوانان که از سوی دفتر جشنواره در اصفهان برگزیدهخواهند شد، به بهترین فیلم سینمایی گروه مخاطب خود پروانه زرین اهدا خواهند کرد.

و) جایزه هیئت داوران کودک و نوجوان بین الملل

در این بخش یک گروه داوری، متشکل از کودکان و نوجوانان ایرانی و خارجی که از سوی دبیرخانه جشنواره برگزیده خواهند شد، به بهترین فیلم سینمایی در این بخش پروانه زرین اهدا خواهند کرد.

ز) جایزه ویژه شادروان زاون قوکاسیان

در این بخش یک گروه داوری، متشکل از منتقدان، فعالان فرهنگی و هنری و سینماگران اصفهان که از سوی دفتر جشنواره استان برگزیده خواهند شد، به بهترین فیلم در بخش سینمای ایران  این جایزه را اهدا خواهند کرد.

ح) نمایش های ویژه

شامل نمایش فیلم هایی که مربوط به یک فیلم ساز باشد یا نمایش فیلم هایی که مربوط به یک کشور باشد و یا مجموعه ای از فیلم های دارای موضوع مشترک، یا هر بسته نمایشی دیگری بر اساس رویکردهای جشنواره  است که به صورت غیر رقابتی و به تشخیص دبیر جشنواره عرضه خواهد شد.

* داوران

* هیئت های داوری مستقلی برای بخش های بین الملل و سینمای ایران حداقل 5 نفر در هر بخش متشکل از هنرمندان، صاحب نظران و فعالان سینما توسط دبیر جشنواره انتخاب شده و آثار را داوری خواهند کرد.

* هیچ یک از دست اندرکاران اصلی تولید آثار بخش های رقابتی نمی توانند عهده دار مسئولیت انتخاب و یا داوری فیلم های آن بخش باشند.

* یک نماینده از طرف دبیر جشنواره جهت برگزاری جلسات هیئت داوران بدون حق رای شرکت خواهد داشت.

* شرایط، مقررات و زمان بندی جشنواره

1) انتخاب فیلم توسط هیأت های انتخاب مستقل با حکم دبیر جشنواره انجام خواهد شد و در صورت به حدنصاب نرسیدن تعداد آثار منتخب هر بخش از مسابقه (حداقل هفت فیلم)، آثار انتخابی به صورت غیررقابتی به نمایش درخواهند آمد. نتایج به صاحبان آثار، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان تا قبل از 10 مرداد 1397 اعلام می گردد.

2) آثار ارائه شده باید از نظر محتوا و شیوه روایت، قابلیت جذب مخاطبان کودک و نوجوان را دارا باشند.

3) تاریخ تولید فیلم های بخش مسابقه سینمای بین الملل نباید قبل از سال 2016 میلادی و فیلم های بخش های مسابقه سینمای ایران نیز نباید قبل از سال 1395 شمسی باشد.

4) فیلم های شرکت کننده در بخش مسابقه نباید تا قبل از برگزاری جشنواره، در شهر اصفهان نمایش داده شده باشد و یا از شبکه های نمایش خانگی و تلویزیونی کشور پخش شده باشند و یا در یکی از دوره های گذشته جشنواره کودکان و نوجوانان شرکت کرده باشند.

5) در تمامی بخش های مسابقه بین الملل، از هر کشور غیر ایرانی حداکثر 2 فیلم و از کشور ایران حداکثر 3 فیلم حضور خواهند داشت.

6) آثار سینمایی در این دوره از جشنواره در 2 گروه سنی کودک و نوجوان نمایش داده خواهد شد.

7) فیلم های کوتاه نباید بیشتر از 30 دقیقه و فیلم های بلند نباید کمتر از 75 دقیقه باشند.

8)  فیلم های بلند داستانی به آثاری اطلاق می شود که برای نمایش در عرصه نمایش خانگی ( VOD  IPTV) و تلویزیونی ساخته شده باشد و زمان آن بالای  70دقیقه باشد.

9) دبیرخانه جشنواره امکان حضور یک نفر از فیلم های کوتاه (کارگردان) و حداکثر سه نفر از فیلم های سینمایی، پویانمایی و بلند داستانی (تهیه کننده، کارگردان، بازیگران اصلی و فیلمنامه نویس) و شش نفر عوامل اصلی فیلم سینمایی (سه نفر بازیگر، کارگردان، تهیه کننده، فیلمنامه نویس) را به تناسب جدول نمایش در تعدادی از روزهای جشنواره فراهم می کند.

10) حضور هیات های میهمان آثار پذیرفته شده در برنامه هایی نظیرکنفرانس مطبوعاتی و مصاحبه با رسانه ها که از سوی روابط عمومی جشنواره برگزار خواهد شد الزامی است.

11) تهیه کنندگان متقاضی شرکت در جشنواره ضروری است با مراجعه به سایت جشنواره (www.icff.ir) مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند و اطلاعات فیلم را به همراه عکس  فیلم در پرتال جشنواره ثبت نمایند.

* شرایط ارسال فیلم ها برای انتخاب:

متقاضیان برای ارائه نسخه اولیه فیلم های خود را به صورت (DVD, Blu-Ray) و با زیرنویس انگلیسی و یا از طریق wetransfer به دفتر جشنواره ارسال کنند.

* دفتر جشنواره آماده دریافت فایل ها از طریق بارگذاری است و برای استفاده از این امکان به جای ارسال پستی اثر و یا تحویل حضوری، متقاضیان فایل فیلم را بارگذاری کرده و لینک فیلم را از طریق نشانی پست الکترویکی: intl@icff.ir  یا info@icff.ir ارسال کنند. صاحبان آثار ظرف 48 ساعت از دریافت اثر توسط دبیرخانه مطلع خواهند شد.

* تکمیل فرم ثبت نام به شکل آنلاین از طریق وب سایت جشنواره در پرتال جشنواره قابل مشاهده است.

* بارگذاری یادداشت کارگردان درباره فیلم، بیوگرافی، فیلموگرافی، عکس کارگردان و چند قطعه عکس از فیلم، پوستر، بروشور و تراکت فیلم از طریق سایت جشنواره انجام شود.

* آنونس تنها برای فیلم های بلند حداکثر تا 2 دقیقه از طریق wetransfer ارسال شود.

* لیست دیالوگ فیلم از طریق ایمیل ارسال شود.

* برای تبلیغ فیلم در رسانه های ملی و بین المللی، ضروری است تا تیزری از صحنه های فیلم های بلند به مدت 3 دقیقه و برای فیلم های کوتاه یک دقیقه ارسال شود.

* دبیرخانه جشنواره از هر فیلم  بلند یک نسخه را به عنوان سابقه نگهداری می کند و در صورت نیاز به عنوان امور پژوهشی مورد استفاده قرار می گیرد.

* تمام نسخه های ارسالی جهت اکران در جشنواره باید توسط صاحبان آثار بیمه شود.

* فیلم ها در جشنواره به صورتDCP نمایش داده خواهد شد. (صاحبان آثار لازم است برای نسخه هایDCP که رمزگذاری شده است کد رمز مربوطه (DKDM) را به آدرس ایمیل جشنواره ارسال نمایند.)

ضمنا استانداردهای فنی زیر نیز مورد قبول است:

DPX

aPPle prores  4444

apple prores 422 H264 HD

* تمامی فیلم ها باید به زبان اصلی ارائه شوند و اگر زبان فیلم های خارجی غیر انگلیسی است باید نسخه ای از فیلم ارائه شود که دارای زیرنویس به زبان انگلیسی باشد.

* آخرین مهلت ثبت نام در پرتال جشنواره  و ارایـه فـیلم های ایرانی و غیر ایرانی تا 31 تیرماه 1397 مصادف با 22 جولای 2018 تعیین می شود.

* آخرین مهلت تحویل نسخه اصلی یا نسخه  dcpفیلم های پذیرفته شده، در بخش های مختلف جشنواره حداکثر تا 25 مرداد 1397 و مصادف با 16 آگوست 2018 است.

* دبیرخانه جشنواره برای تمامی آثار پذیرفته شده گواهی شرکت صادر می کند.

* به منظور احترام به مقررات و مخاطبین، در صورت عدم ارائه نسخه مذکور در تاریخ مقرر دبیرخانه جشنواره می تواند فیلم را از تمامی برنامه های خود خارج کند.

* برنامه ریزی و تعیین نوبت های نمایش فیلم های پذیرفته شده به عهده دبیرخانه جشنواره است.

* پس از تحویل نسخه آثار به دبیرخانه جشنواره، امکان خارج کردن آنها از برنامه وجود ندارد.

* ثبت نام در سایت جشنواره و تحویل فیلم، به منزله قبول کامل مقررات و ضوابط نمایش فیلم در ایران از سوی صاحبان قانونی فیلم ها است.

* اطلاع رسانی اخبار جشنواره، نتایج انتخاب و سایر موارد صرفاً از طریق مسئولین و یا سایت جشنواره صورت می پذیرد.

* تفسیر و اخذ تصمیم نهایی درباره موارد پیش بینی نشده و یا دارای ابهام به عهده دبیر جشنواره است.

* نسخه مقررات به دو زبان انگیسی و فارسی تدوین شده است و در صورت ایراد در تفسیر قوانین نسخه فارسی معیار قضاوت خواهد بود.

* نشانی دبیرخانه جشنواره:

تهران، خیابان ولیعصر، بعد از باغ فردوس، خیابان طوسی، نبش کوچه دلبر، پلاک 13، طبقه دوم، دبیرخانه جشنواره

تلفن:  22735090 – 22741250 – 22741251  21 98 +

فاکس:  22734801 21 98 +

نشانی پست الکترونیک: 

دبیرخانه داخلی     info@icff.ir 

دبیرخانه بین المللی       intl@icff.ir

* نشانی دفتر جشنواره دراستان:

اصفهان، خیابان استانداری، جنب موزه هنرهای معاصر، دفتر تخصصی سینما

تلفن: 32243895-031 

کدپستی: 8145913181


انتهای پیام/

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟
پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟
داستان عجیب از زندگانی شهید مدافع حرم
فیلم: از خالکوبی و قلیان تا شهادت
اهدای عواید حاصل از فروش بلیت و محصولات فرهنگی به هموطنان سیل‌زده
جشنواره جهانی فیلم فجر «سفیر مهربانی» هلال احمر شد
دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر داد
حضور مهمانان خارجی در جشنواره بین‌المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا
۱۹ فروردین و حکاکی انگشتر؛
خرافه یا واقعیت؟ شرف الشمس چیست؟
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس:
مابه‌التفاوت هزینه سفر به عتبات به زائران بازگردانده می‌شود
شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین