نمایندگان مجلس دانش‌آموزی بر حمایت از کالای ایرانی هم‌پیمان شدند+میثا‌ق‌نامه

عنوان

نمایندگان هشتمین دوره مجلس دانش‌آموزی در راستای تأکید بر اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی»، با تنظیم و امضای میثاق‌نامه‌ای با یکدیگر هم‌پیمان شدند.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، نمایندگان هشتمین دوره مجلس دانش آموزی در راستای تأکید بر اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی» با تنظیم و امضای میثاق نامه ای با یکدیگر هم پیمان شدند.

مجلس دانش آموزی که نهادی صنفی و مشورتی در ساختار آموزش و پروش است به نمایندگی از 13 میلیون دانش آموز با امضای این میثاق نامه خواستار توجه و اجرایی کردن شعار راهبردی سال «حمایت از کالای ایرانی» شدند.

در بخشی از این میثاق نامه آمده است: ما دانش آموزان نماینده در مجلس دانش آموزی بر اساس حس مسئولیت پذیری و اشتیاق به رشد و تعالی این مرز و بوم با الهام از تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب با شعال سال امسال با یکدیگر هم پیمان می شویم که:

1- بر خرید کالای ایرانی و ترجیح استفاده از خدمات هم میهنا ن مان، غیرتمندانه و متعصبانه و با نگاهی وظیفه مندانه به این وسیله بر رونق اقتصادی کشور عزیزمان بیفزاییم.

2- در مقابل فرهنگ استفاده از مصنوعات خارجی و تفاخر به نشان های تجاری غیر ایرانی بایستیم و سعی کنیم که در مدارس مان برای مقابله با این فرهنگ مؤثر باشیم.

3- سبک زندگی خود را مبتنی بر پرهیز از تجمل و اسراف پایه گذاری کنیم و با صرفه جویی در منابع ملی، آینده روشن تری را برای سرمایه ملی و اقتصادی جامعه رقم بزنیم.

4- با نگاه مهارت آموزانه به آموزش های مدرسه، در حوزه تولید دانش و کاربرد مسیر یادگیری خود را در جریانی که به توسعه علم و کارآفرینی منجر می گردد، قرار دهیم.

مجلس دانش آموزی که از سال 1380 از طریق انتخابات میان دانش آموزان تشکیل شد، 150 نماینده دختر و پسر از سراسر کشور دارد.

این مجلس هر سال حداقل 2 نشست سراسری رسمی با حضور مسئولین عالی رتبه کشوری برگزار می کند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین