نصف استارتاپ‌های امریکایی در ۵ سال نخست فعالیت ورشکسته می‌شوند

عنوان

براساس گزارش یکی از مراکز تحقیقاتی بین‌المللی، تیم نامتوازن سومین عامل جدی در شکست استارتاپ‌هاست که پرداختن و توجه به آن، می‌تواند به خلق ثروت و موفقیت استارتاپ بینجامد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات باشگاه خبرنگاران پویا؛ براساس تحقیقی که توسط مؤسسه تحقیقاتی استَتیکس برِین (Statistics Brain Research Institute) انجام شده و فوربس منتشر کرده است، نرخ ورشکستگی شرکت های آمریکایی با سرمایه گذاری خطرپذیر در پنج سال نخست بیش از 50 درصد و در 10 سال نخست بیش از هفتاد درصد است.

در اقتصادی که رمز ماندگاری در آن عبارت است از نوآوری، توسعه و رقابت، افزایش شانس موفقیت برای استارتاپ ها بسیار مهم است؛ اما چه عواملی موجب موفقیت استارتاپ ها می شود؟

وب سایت سی بی اینسایتز به تازگی 20 دلیل عمده شکست استارتاپ ها را برشمرده است؛ پس از نیاز بازار و مشکلات مربوط به بودجه، تیم کاری نامتوازن سومین عامل چشمگیر در شکست استارتاپ هاست.

در این مطلب به توضیح پنج عامل می پردازیم که توضیح می دهد یک تیم کاری متوازن چگونه به موفقیت یک شرکت نوپا کمک می کند.

1. تیم های متوازن، چندین زاویه دید متفاوت را یکجا جمع می کنند

اگر اعضای تیم مدیریت استارتاپ های فعال در زمینه تکنولوژی پیشرفته، شیوه کاری و نقطه نظرات کلیشه ای و یک دست داشته باشند به سمت تولید محصولاتی می روند که چندان خواهان ندارد ولی وقتی تیم کاری متوازن باشد، در هر جلسه کاری طیف وسیعی از دیدگاه ها مطرح می شوند.

بهترین راه برای پرهیز از خطاهای ناخواسته آن است که افرادی با تجارب و پیشینه های متفاوت را در تیم کاری خود گرد هم آورید؛ با دارا بودن چنین تیمی، تصمیمات استراتژیک از تمامی وجوه و زوایا ارزیابی می شوند تا بهترین تصمیم اتخاذ شده و محصول یا خدمات ارائه شده توسط استارتاپ، برآمده از بینشی همه جانبه، جوابگوی مشکلاتی باشد که برای حل آنها طراحی شده است.

2. تیم های متوازن، تعیین کننده فرهنگ استارتاپ شما هستند و این عاملی است که می تواند منجر به موفقیت یا شکست تجارت شما شود

استارتاپ ها عمدتا از طریق فرهنگ حاکم بر محیط کار شناخته می شوند؛ هیچ کس دوست ندارد در یک فضای مسموم کار کند.

استارتاپ های خوب، برای تقویت ارزش هایشان یک برنامه ریزی دقیق و کامل دارند؛ استارتاپ هایی که با حفظ ارزش هایشان به مرحله رشد و توسعه پای می گذارند شانس جذب کارمندانی را دارند که برای زمانی طولانی با شرکت باقی خواهند ماند.

این کارمندان فوق العاده ارزشمند، به اندازه خود مؤسسان استارتاپ، برای دیدن موفقیت آن شور و انگیزه دارند؛ یک تیم متوازن باعث می شود استارتاپ، رشد و توسعه آینده خود را بر پایه یک فرهنگ فراگیر و مشوق همکاری و مشارکت بنا نهد.

3. تیم های متوازن، هم افزایی ایجاد می کنند

نکته مهم آن است که وقتی هر فرد تنها از زاویه دید خود به مسئله نگاه می کند، داشتن یک دید کلی و همه جانبه به موضوع بسیار دشوار می شود؛ در تیم های کاری متوازن، استفاده از تکنیک تقاطع رشته ای بین همکاران امکانپذیر می شود.

نگاه یک عضو تیم فنی به یک وضعیت واحد، ممکن است با دید یک بازاریاب کاملاً متفاوت باشد؛ وقتی همه باهم کار می کنند، برآیند حاصل می تواند بزرگ تر از جمع تک تک اجزا باشد؛ این روش همکاری، در غلبه بر کشمکش های موجود بر سر همخوانی محصول/بازار و نیز در پیشگیری از شکست ناشی از تولید محصول بدون مصرف کننده، کمک شایانی خواهد کرد.

اگر هدف، خلق بیشترین ارزش در محصول یا خدمات باشد، تیم های متوازن از هم افزایی ایجادشده در چندین برابر کردن ارزش شان بهره خواهند برد.

4. سرمایه گذاران خطرپذیر برای تیم های متوازن ارزش زیادی قائل هستند

در یک مطالعه انجام شده در دانشکده بازرگانی استنفورد، استرِبیولیو؛ استاد درس سرمایه گذاری به این نتیجه رسیده است که توانایی های مؤسسان و تیم مدیریت، مهم ترین عامل در تصمیم گیری سرمایه گذاران است.

خواسته سرمایه گذاران خطرپذیر این است که سبد سهام شان بازگشت سرمایه خوبی داشته باشد، به همین دلیل در این مقاله روی عامل تیم های متوازن دست گذاشته شده است.

در مواجهه با پرسش های دشوار سرمایه گذاران، بسیار مهم است که یک تیم خوب و قابل اطمینان داشته باشید که بتوانند به سوالات از زوایای مختلف پاسخ دهند؛ همچنین، داشتن یک تیم قابل اعتماد به سرمایه گذاران این احساس را می دهد که سرمایه گذاری احتمالی آنها در دست مدیرانی است که مثل یک ماشین کارآمد و پربازده کار می کنند.

سرمایه گذاران با سرعتی باورنکردنی متوجه ویژگی های تیم مدیریتی می شوند؛ به همین دلیل داشتن یک تیم متوازن حیاتی ا ست.

5. تیم های متوازن پاسخگو هستند و مسئولیت هایشان را به تفکیک مشخص کرده اند

در هرگونه همکاری، اگر مسئولیت ها به روشنی تفکیک و مشخص نشده باشند، فاجعه به بار خواهد آمد.

طراح فرانت اِند (توسعه رابط کاربری و ظاهر سایت) سلیقه اش یک چیز است و توسعه دهنده بک اِند (توسعه هسته سایت یا بخش سمت سرور) سلیقه دیگری دارد.

در یک تیم متوازن، وظایف و مسئولیت های هر فرد را می توان به روشنی مشخص کرد؛ به جای تداخل دست وپا گیر وظایف، هم افزایی ایجادشده به دلیل همکاری دو فرد از دو رشته مجزا با یکدیگر پروژه را پیش می برد.

در تیم های متوازن نه تنها مسئولیت ها به روشنی تفکیک شده است بلکه فضای مسئولیت پذیری و پاسخگو بودن هم ایجاد می شود؛ نقاط عطف یا مایلستون ها برای هر فرد یا گروه به وضوح قابل تشخیص بوده و هیچ پرسش و نقطه مبهمی در رابطه با وظایف و مسئولیت های هر فرد در گروه پیش نمی آید.

استارتاپ ها با مسئولیت پذیری و پاسخگویی که درنتیجه انتخاب تیم متوازن پدید می آید، می توانند از اشتباهات پرهزینه پیشگیری کنند.

به بار نشاندن یک استارتاپ کار دشواری است؛ کاغذبازی ها و تهیه اسناد، جذب سرمایه، بازاریابی، توسعه، منابع انسانی و جذب نیرو، پژوهش و توسعه (R&D) و بسیاری کارهای دیگر هست که باید انجام شوند.

یک تیم متوازن براساس آنچه در گزارش مرکز توانمندسازی کسب وکارهای نوپای فاوا آمده است با خود چشم انداز کاری شرکت، فرهنگ حاکم بر آن، سینرژی، جذابیت برای سرمایه گذاران و بالاخره روحیه پاسخگو بودن را به ارمغان می آورد.

چه بخواهید یک کافی شاپ باز کنید و چه بخواهید غول بعدی شبکه های اجتماعی را روانه بازار کنید، داشتن یک تیم خوب راه را برای محافظت از کسب وکار شما در برابر هرج ومرج و آشفتگی هموار می کند.

اجازه ندهید ریسکی که متقبل شده اید، به بخشی از آمار رو به رشد استارتاپ های ورشکسته بدل شود؛ یک تیم متوازن را دورهم جمع کنید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین