تحلیل بلومبرگ از مذاکرات هسته‌ای

باید به ایران برای اجرای تعهداتش تضمین داد

مذاکرات

در حالیکه در بسته‌پیشنهادی اروپا تضمین  لازم به ایران برای استفاده از منافع برجام داده نشد و رئیس‌جمهور کشورمان آن را مایوس کننده خوانده بود. بلومبرگ در مقاله ای به بررسی مذاکرات دیروز ایران و اروپا در وین پرداخت 

نسیم آنلاین: در حالیکه در بسته‌پیشنهادی اروپا تضمین  لازم به ایران برای استفاده از منافع برجام داده نشد و رئیس‌جمهور کشورمان آن را مایوس کننده خوانده بود. بلومبرگ در مقاله ای به بررسی مذاکرات دیروز ایران و اروپا در وین پرداخت و  نوشت: قدرت های جهانی به این نتیجه رسیدند که باید ایران را از تضمین لازم برای فروش نفت و فعالیت های مالی، مطمئن کرد. چرا که اروپا  امتیازی به  ایران بواسطه اجرای تعهدات و ضمانت هایی که برجام متعهد شده بود نداده است.

فدریکا موگرینی، نماینده اتحادیه اروپا در سیاست خارجی، که در جلسه روز جمعه در وین حضور داشت، گفت: «شرکت کنندگان حاضر در جلسه بر عزم خود برای گسترش راه حل های عملی تأکید کردند.» وزیران خارجه چین، فرانسه، آلمان و روسیه تأکید کردند که ایران باید بتواند نفتش را به فروش برساند و به خدمات بین المللی بانکی دسترسی داشته باشد تا کماکان به محدودیت های هسته ای خود پایبند باشد.

 وزیر خارجه ایران محمد‌جواد ظریف هم در توییتی قبل از این نشست به اروپایی ها گوشزد کرد : «دنبال پیشبرد راه‌حل های عملی باشید تا وعده های مبهم و بلند.» قرار بر این بود تا در ازای محدودیت های شدید بر برنامه هسته‌ای ایران، تحریم های زیادی تعلیق شوند. بعد از خروج آمریکا از برجام، ایران به 5 کشور باقی‌مانده فرصتی داد تا با پیشنهاداتی تضمین شده در زمینه انرژی و مالی به میز مذاکرات بازگردند. در مقابل هم آژانس انرژی اتمی پایبندی ایران به تعهداتش را تأیید کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین