مقاومت با دستان خالی

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

فوعه

بر اساس این توافق حدود ۷۰۰۰ شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

نسیم آنلاین: خبرگزاری‌ها از حصول توافقی جدید برای انتقال مردم فوعه و کفریا به مناطق تحت سیطره ارتش سوریه خبر دادند.

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

امروز 58 اتوبوس وارد این دو شهر شده که کار انتقال اهالی را از گذرگاه "العیس"  واقع در حومه جنوبی حلب آغاز کنند. بر‌اساس این توافق، دولت سوریه هم قول آزادی ۱۵۰۰ نقر از زندانی های معارضی را داده که طی چند‌سال گذشته به‌ اسارت ارتش سوریه و نیروهای مقاومت درآمده‌اند را داده است.

فوعه و کفریا دو شهر با فاصله‌‌ی سه کیلومتری از یکدیگر هستند و در 10 کیلومتری شمال شهر ادلب واقع شده اند. این دو‌شهر از فروردین 94 به محاصره کامل تروریست‌ها درآمده و روزانه هدف حمله های تروریستی قرار گرفته است. طی این سه سال، امداد‌رسانی و ارسال کمک‌ها و اقلام ضروری از طریق هوا صورت گرفته‌است. گروه‌های تروریستی تکفیری به سرکردگی جبهه النصره تحت فرمان مستقیم رژیم سعودی و ترکیه و قطر از دوم آگوست 2015، شهرک‌های الفوعه و کفریا در حومه ادلب را در محاصره خود قرار داده‌اند و تقریبا هر روز مردم را با خمپاره و تک‌تیراندازهای خود هدف قرار می‌دهند که تا کنون شمار زیادی از مردم این شهرک‌های تحت محاصره شهید و یا زخمی شده‌اند.

در  فروردین ۹۶ توافق دیگری  میان دولت و معارضین برای خروج مردم از این دو شهرک صورت گرفت  که با عهد شکنی معارضین بیش از ۱۲۵ نفر از زنان و کودکان سوری به شهادت رسیدند.  در آن واقعه  معارضین اجازه خروج  به صد اتوبوسی  که برای انتقال مردم آمده بودند را ندادند و  عامل انتحاری در پوشش خودرو حامل غذا نزدیک این اتوبوس‌ها خود را منفجر کرد. بر اساس گزارش ها از 126 نفری که در این حادثه زنده زنده سوختند، 80 نفر کودک بودند.  

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین