قلی خسروی:

اتحادیه مشاوران املاک از استارتاپ های مسکن حمایت می کند

عنوان

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: ما مخالف توسعه استارتاپ های مسکن نیستیم، ولی می گوییم نباید رشد این استارتاپها نقش مشاوران املاک را حذف کند.

به گزارش خبرگزاری مهر،  مصطفی‌قلی خسروی در سمینار رقابت های استارت آپی در دانشگاه شهید شمسی پور تهران  گفت: ما مخالف فعالیت جوانان در استارت آپ ها نیستیم و از این فعالیت های دانش بنیان حمایت می کنیم. دوران مقابله با اپلیکیشن های معرفی املاک گذشته است و امروز باید پیشرفت تکنولوژی را پذیرفت و در همین راستا با تعامل حرکت کرد.

وی اظهار داشت: من عاشق این استارت آپ ها هستم ولی خطرات پیش روی آنها را هم گوشزد می کنم. حذف دلال از معاملات، باعث می شود تا انجام معاملات توسط افراد ناآشنا انجام شود و این امر در موارد بسیاری خریداران یا فروشندگان را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران افزود: ما می گوییم این استارت آپ ها نقش مشاوران املاک را حذف نکنند، تا آسیبی به بدنه اقتصادی کشور وارد نشود.

خسروی گفت: قانون مدنی و تجارت در سال ۱۳۱۷ نوشته شده و ما ۴۰ سال است می خواهیم تغییرات زیادی در آن وارد و بسیاری از مشکلات آن اصلاح شود، اما تا به امروز در این تغییر موفق نبوده ایم. در سال های ۶۸، ۸۶ و ۹۱ ما سه جهش در قیمت مسکن داشته ایم و همه مشکلات اقتصادی کشور را در بخش مسکن می دانند، در صورتی که اینطور نیست و اگر هم باشد، مشاوران املاک مسئولیتی بر تغییر قیمت های مسکن ندارند. سیاستگذاری های بخش مسکن بر عهده وزارت راه و شهرسازی است و اتحادیه عامل گرانی نیست.

وی درباره اخذ مالیات بر ارزش افزوده در بنگاه های املاک از مردم گفتند: ۱۷۴ شغل در کشور وجود دارد، نمی دانم چرا برخی علت مالیات بر ارزش افزوده را نیز از اتحادیه املاک می دانند، در صورتی که ما تلاش کردیم تا در قراردادهای توافقی، این مبلغ را بر اساس نرخ توافق طرفین تعیین کنیم و بدین شکل تا حد توان این مالیات را کنترل کردیم. این در حالی است که ۶۲ درصد از بودجه کشور با مالیات تأمین می شود.

خسروی در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه چرا هنوز شرط صدور مجوز مشاور املاک، داشتن سواد خواندن و نوشتن است، گفت: من تعیین کننده قوانین و سیاست های اصناف نیستم. ما سعی می کنیم تا حد امکان قبل از صدور مجوز اتحادیه، به متقاضیان مسائل حقوقی را آموزش بدهیم. به طور مثال تلاش می کنیم تا مشاوران املاک اطلاعاتی پیرامون «اجرت المثل ایام تصرف»، «خیار مجلس»، «خیار غبن»، «خیار شرط»، «خیار تدلیس» و امثال آن داشته باشند و این آموزش را در دانشگاه علمی ـ کاربردی اتحادیه املاک انجام می دهیم. از طرفی در حال حاضر از ۱۲ هزار مجوز صادر شده برای مشاوران املاک تهران، ۲ هزار و ۱۷۰ نفر لیسانس دارند. همچنین نزدیک به ۴۰۰ نفر از صاحبان مجوز مشاور املاک پزشک هستند. ۳۵۰ مجوز از ۱۲ هزار مشاور املاک نیز برای مشاوران املاک خانم صادر شده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین