روحانی امشب به صورت زنده با مردم سخن می‌گوید

آقای رئیس‌جمهور به این سوالات هم پاسخ دهید!

گفتگوی تلویزیونی حسن روحانی

رئیس جمهور امشب روزه ‏سکوت خود را خواهد شکست و در یک مصاحبه تلویزیونی با مردم سخن می‌گوید. این اولین سخنرانی روحانی بعد از التهابات بازار سکه و ارز است.

نسیم آنلاین:‌ رئیس جمهور امشب روزه ‏سکوت خود را خواهد شکست و در یک مصاحبه تلویزیونی با مردم سخن می‌گوید. این اولین سخنرانی روحانی بعد از آغاز التهابات بازار سکه و ارز و اجرایی شدن دور اول تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا است. هرچند اگر این مصاحبه شبیه گفتگوهای گذشته آقای روحانی باشد نباید توقع داشت که، سوالات و دغدغه های اساسی مردم را با رئیس جمهور مطرح شود و چون گذشته باید در مورد نحوه لباس‌پوشیدن مجری یا علت انتخاب او تحلیل کنیم تا محتوای مصاحبه. با این حال امیدواریم پاسخ حداقل یکی از سوالات زیر در ‏گفتگوی امشب روحانی بیابیم.

در ابتدا کاش آقای رئیس جمهور توضیح دهد که چرا آنقدر دیر به فکر صحبت با مردم افتاده‌است؟ آیا این حق ‏مردم نیست که بدانند رئیس جمهورشان برای برون رفت از شرایط فعلی چه برنامه هایی دارد؟ اصلا برنامه ای برای مقابله با گرانی ها و کمبود در کالاهای اساسی مردم دارند یا خیر؟

در ادامه خوب است که جناب رئیس جمهور، بگوید که چرا پنج سال، تمام مشکلات مملکت، حتی تامین آب آشامیدنی مردم را به سیاست خارجی و به طور خاص ‏برجام گره زدند و از توجه به دیگر ظرفیت ها و نگاه به درون غافل ماند؟ چرا چشم شان به جای دستان جوانان این مرز و بوم به دست و دهان سیاست مداران ‏آمریکایی و اروپایی بود که با خروج آمریکا از برجام نگرانی به بازار تزریق گردد.

ایشان همواره دولت سابق را مسئول تمامی مشکلات کشور عنوان کرده است اکنون، در پنج سالگی دولت خود او وارث دولت سابق است که کوچکترین بی‌تدبیری اش نقدینگی ۱۵۰۰ هزار میلیاردی است که بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور ناشی از آن می‌باشد. حال برای مدیریت این مساله چه خواهد کرد؟

کاش جناب روحانی پاسخ دهد که چرا علی رغم مذاکره با دولت های اروپایی و آن همه امید بستن به آن‌ها در صورت خروج آمریکا از برجام، آن‌ها حتی ‏حاضر به محکوم کردن خروج آمریکا از برجام نشدند؟ و چرا شرایط نظام برای مذاکره و بقا در برجام در انچه ایشان بسته اروپایی‌ها عنوان کرده‌اند دیده نمی‌شود.

متاسفانه ناهماهنگی و اختلافات در کابینه روحانی به رسانه‌ها هم درز پیدا کرده است اما باز رئیس دولت در برابر تغییر و اصلاح کابینه‌ش مقاومت می‌کند. امشب فرصتی است تا رئیس جمهور در این خصوص نیز با مردم سخن بگویند و مردم را در جریان این تغییرات قرار دهد، شاید امید به اصلاح روندهای غلط گذشته تقویت شود.

حالا همه این ها به کنار! آقای روحانی یعنی ما همان جور که خیالمان از بابت قیمت دلار با حرف شما راحت شد، قرار است در مورد مسائل دیگر هم ‏خیالمان راحت شود؟

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین