در پی تأیید نهایی نتیجه انتخابات پارلمانی عراق؛

العبادی خواستار تشکیل جلسه پارلمان عراق در کوتاه‌ترین زمان ممکن شد

عنوان

با تأیید نهایی نتیجه انتخابات پارلمانی عراق، حیدر العبادی از اعضای مجلس نمایندگان این کشور خواست در کوتاه‌ترین زمان ممکن جلسات خود را آغاز کنند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، با تأیید نهایی نتیجه انتخابات پارلمانی عراق، حیدر العبادی در پیامی از گروه های سیاسی در این کشور خواست به سرعت در پی توافق بر سر برنامه های دولت آینده باشند.

حیدر العبادی در پیامی به مناسبت تایید نهایی نتیجه انتخابات پارلمانی در عراق اظهار کرد: با توجه به اینکه دادگاه فدرال کشور نتیجه انتخابات مجلس نمایندگان را تایید کرد، جا دارد از مردم عراق به دلیل رقم زدن این دستاورد مهم در حوزه قانون اساسی و مشارکتشان بر سر صندوق های رای با هدف انتخاب نامزدهای انتخاباتی تشکر کنم. همچنین از همه آنانی که در موفق برگزار شدن روند انتخابات نقش داشته اند تشکر می کنم، به نمایندگان منتخب این دوره از مجلس نمایندگان نیز به دلیل آنکه مورد اعتماد رای دهندگان قرار گرفته اند تبریک می گویم و از آنان می خواهم در برابر خداوند متعال و مردم مسئولیت پذیر باشند.

نخست وزیر عراق ادامه داد: امیدوارم نمایندگان منتخب به اندزه مسئولیتی که در مراحل آتی یعنی مرحله سازندگی، خدمات رسانی، تلاش برای بهبود وضعیت زندگی مردم، مبارزه با فساد، تلاش برای نهایی کردن ساختار کابینه و موسسات دولت به دست می گیرند شایسته باشند.

حیدر العبادی گفت: از تمامی گروه های سیاسی در کشور می خواهم به سرعت در پی نهایی کردن برنامه آینده دولت بر آیند، باید خواسته های شهروندان در جای جای عراق مراعات شود تا مردم زندگی توام با آسایش و احترام داشته باشند ضمن اینکه باید شرایط برای توسعه اقتصادی عراق مهیا شود و بهترین خدمات به مردم ارائه گردد.

نخست وزیر عراق در ادامه افزود: همچنین از ریاست جمهوری کشور می خواهم به صورت مستقیم از مجلس نمایندگان بخواهد تا در کوتاه ترین زمان ممکن و در چارچوب زمانی تعیین شده در قانون اساسی، جلسات خود را آغاز و در ابتدای راه در پی انتخاب رئیس مجلس نمایندگان و ریاست جمهوری بر آیند و ائتلاف اکثریت پارلمانی را مامور تشکیل کابینه کنند تا در ادامه کابینه آینده با اخذ رأی اعتماد از پارلمان کارش را در کشور آغاز کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین