در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

وعده‌های بی سرانجام مسئولان برای احداث سالن نمایشی در البرز

عنوان

رئیس حوزه هنری استان البرز گفت: وعده هایی از سوی شورای شهر و شهرداری برای احداث سالن نمایش در استان البرز داده شده اما هیچ یک از وعده ها عملی نشده است.

اسماعيل آجرلو رئيس حوزه هنرى استان البرز در گفتگو با خبرنگارحوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛درباره برنامه هاى حوزه هنرى در زمينه نمايش و احداث سالن تئاتر در استان البرز گفت: حوزه هنرى نمی تواند برنامه اى براى ساخت سالن نمايش داشته باشد، چراكه اين موضوع جزء وظايف اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامى است و از محدوده اختيارات حوزه هنرى خارج است. ساخت سالن و ساختمان های لازم در این زمینه مربوط به اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامى و شهرداری است و ما دخالتی در این قضیه نداریم.

وی در ادامه افزود: در جلسات مختلف فرهنگی  که در استان برگزار شده، مسئله کمبود سالن در استان البرز و استاندارد نبودن آن ها مطرح شده است؛ همچنین وعده هایی از سوی شورای شهر و شهرداری برای همراهی داده شده تا سالن ها و مجموعه های جدیدی در سطح شهر ساخته شود ولی با وضعیت کنونی شهرداری، هنوز هیچ یک از آن وعده ها به نتیجه عملیاتی نرسیده است.

آجرلو بیان کرد:ساختمان تئاتر شهر کرج، مجموعه ای قدیمی است که از استاندارد کافی برخوردار نیست و صرفا به درد تئاترهای محدود می خورد این سالن بیشتر برای تمرین نمایش ها مناسب است و برای اجرای نمایش مطلوب نیست.

رئیس حوزه هنری استان البرز در مورد شناخته نشدن تئاتر در این استان گفت: به فعالیت تئاتری هیچگاه جدی نگاه نشده است؛ نداشتن تبلیغات و فراهم نبودن بستر مناسب و سالن استاندارد برای اجرای نمایش، اجرای خوبی را به صحنه نمی برد.

آجرلو درباره فعالیت های انجام شده در حوزه هنری البرز گفت: فعاليت ما در خصوص فعال سازى گروه هاى تئاترى و اجراى نمايش ها، شركت در جشنواره ها، گروه هاى تئاتر مساجد و گروه هاى تئاتر مدارس است كه به طور گسترده درحال فعاليت هستيم. نمايش هايى كه به دست ما در استان البرز به توليد می رسند، به سه دسته تقسيم می شوند؛ بخش اول، نمايشهاى صحنه اى عمومى بزرگسال است كه بعضى از آنها به جشنواره هاى كشورى فرستاده می شوند و بعضى هم به اجراهاى استانى كه در تئاتر شهر كرج به اجرا می روند؛ بخش ديگر شامل گروه هاى تئاتر دانش آموزى است كه با مشاركت آموزش و پرورش به شكل گيرى اين گروه ها كمك می شود. این گروه ها از طریق آموزشى كه به مربيان درس پرورشى در مدارس داده می شود و سرپرستانی كه توسط حوزه هنرى تعيین می شوند، تشكيل شده و در مدارس به اجرا می روند.

وی تصریح کرد: بخش سوم از فعاليت هاى نمايشى، تشكيل گروه هاى تئاتر مساجد است كه از سال گذشته با تشکیل شش گروه آغاز شد. در برنامه امسال نيز اين تعداد به پانزده گروه می رسد كه توسط سرپرست ها و كارگردان های مشخص شده از سوی حوزه هنری در مساجد آموزش دیده و تمرین می کنند؛ همچنین نمایش آن ها در سطح شهر اجرا می شود که می توان در مساجد و یا در مکان هایی که ما تدارک می بینیم به تماشای این نمایش ها نشست. تبلیغات این گروه، محله محور است که در سطح شهرستان ها و در محدوده محل اجرا تبلیغات می کنند. این نوع نمایش ها با تئاتر های صحنه ای متفاوت هستند و مخاطبان آن ها، ساکنان آن محله هستند؛ همچنین بخش مدارس و مساجد به دو دسته آقایان و بانوان تقسیم می شوند تا بتوانند در مسجد ها و مدارس برای اقشار مختلف نمایش اجرا کنند.

رئيس حوزه هنرى استان البرز درباره زمان اجرای این نمایش ها گفت: گروه های تئاتر مدارس درحال تشکیل و آماده سازی برای اجرا هستند و تقریبا از اواخر پاییز اجراهایشان شروع می شود و گروه های تئاتر مساجد نیز درحال تمرین هستند و احتمالا از هفته دفاع مقدس آغاز به کار می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟
پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟
داستان عجیب از زندگانی شهید مدافع حرم
فیلم: از خالکوبی و قلیان تا شهادت
اهدای عواید حاصل از فروش بلیت و محصولات فرهنگی به هموطنان سیل‌زده
جشنواره جهانی فیلم فجر «سفیر مهربانی» هلال احمر شد
دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر داد
حضور مهمانان خارجی در جشنواره بین‌المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا
۱۹ فروردین و حکاکی انگشتر؛
خرافه یا واقعیت؟ شرف الشمس چیست؟
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس:
مابه‌التفاوت هزینه سفر به عتبات به زائران بازگردانده می‌شود
شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین