مدیرکل طرح‌های اقتصادی کمیته امداد:

۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد پیش بینی شد

عنوان

یزد - ایرنا - مدیرکل طرح ‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در سال ۱۳۹۷، بر اساس برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده ، ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش پیش بینی شد که در این زمینه توجه ویژه‌ای به استان‌ها و مناطق محروم خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل کمیته امداد یزد، علی اکبر خادمی در نشست هم اندیشی با مدیران مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی استان افزود: برای این منظور چهار هزار و 500 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته ‌شد که این مبلغ نسبت به سال‌ های گذشته افزایش قابل توجهی دارد .
وی اظهار داشت: پارسال 152 هزار فرصت شغلی برای نیازمندان و مددجویان ایجاد شد که 18 هزار مورد از طریق کاریابی به شرکت‌ها ، واحدهای صنعتی و خدماتی معرفی شدند.
مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد در ادامه کاریابی برای مددجویان را جدی‌ ترین برنامه‌ها برای ایجاد اشتغال برشمرد و یادآور شد: در این زمینه سه بسته تشویقی مهم برای کارفرمایان در نظر گرفته‌ شد تا نسبت به جذب مددجویان تحت پوشش جویای کار تشویق شوند.
خادمی با بیان اینکه ارائه آموزش‌ های مهارتی به مددجویان از برنامه‌های مهم اشتغال است، تاکید کرد: پرداخت حق بیمه مددجویان جذب شده برای 2 سال به کارفرمایان و پرداخت وام قرض‌ الحسنه از جمله بسته‌های تشویقی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد هم در این نشست گفت: اقتصاد مقاومتی نشات گرفته از کارآفرینی است و برای توسعه کارآفرینی شاخص هایی همچون توانمندسازی، ایده پردازی و خلاقیت ضروری است.
محمد حسین ریاحی با بیان اینکه باید توانمندسازی را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم تصریح کرد: نظام اقتصادی روندی رو به رشد دارد، اگر این بخش را با استفاده از ظرفیت ها و با نگاه موسسه های دانش بنیان و توجه به مطالعات آمایش سرزمین مدیریت کنیم، بی شک چنین اقتصادی، شکست ناپذیر خواهد بود.
هم اکنون حدود 38 هزار نفر از اقشار نیازمند از خدمات کمیته امداد امام (ره) استان یزد بهره مند هستند.
2088/ 2047/

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین