سعید جلیلی در سفر به هرمزگان

جریان انقلابی باید پرچم دار مطالبات مشروع مردم باشد

سعید جلیلی در هرمزگان

همزمان با سفر دکتر سعید جلیلی به استان هرمزگان، جمعی از کشاورزان، روستاییان و رییس کمیته امداد این استان با دکتر سعید جلیلی دیدار و گفتگو کردند.

نسیم آنلاین:‌ همزمان با سفر دکتر سعید جلیلی به استان هرمزگان، جمعی از کشاورزان، روستاییان و رییس کمیته امداد این استان با دکتر سعید جلیلی دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار نمایندگان کشاورزان و روستاییان با طرح مشکلات و دغدغه های خود، آخرین وضعیت روستاها و وضعیت کشاورزی استان را برای دکتر جلیلی تشریح کردند.

در ادامه این نشست نیز جلیلی با تاکید بر اینکه مردم انتظارات متعددی از دولت دارند اما انجام همه ی این وظایف به عهده دولت نیست، گفت: اتفاقا بخشی از این وظایف به عهده خود مردم است و تجربه این 40 سال نیز نشان داده هرگاه مردم مشارکت بیشتری در امور مختلف داشته اند، موفق تر بوده ایم.

 

وی افزود: واقعیت این است که هیچ کسی بهتر از مردم  هر منطقه و روستایی نمی تواند مشکلات آن منطقه را شناسایی و در جهت حل آن اقدام کند و در مواقعی که دستگاه های رسمی کارآیی لازم را ندارند برای جبران این موضوع باید از ظرفیت های مردمی استفاده شود.

جلیلی با اشاره به روستای «کریم آباد رشتخوار» در استان خراسان رضوی، گفت: به عنوان مثال در این روستا مجموعه باشگاه کشاورزان جوان به کمک مردم همان روستا توانسته اقدامات قابل توجهی انجام دهد بگونه ای که بعد از مدتی روند مهاجرت از روستا به شهر در کریم آباد معکوس شد و علاوه بر آن در بسیاری از شاخص های اجتماعی مانند طلاق و اعتیاد نیز این روستا توانست موفقیت های قابل توجهی کسب کند.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام در ادامه خطاب به روستاییان و کشاورزان استان هرمزگان گفت: پس شما نیز می توانید با برخی ابتکار عمل ها به حل مشکلات روستا بپردازید.

وی افزود: حرکت دیگری که برای حل مشکلات هر منطقه و روستا می تواند مفید باشد، مطالبات دقیق و تخصصی از دستگاه های مختلف برای انجام وظایفشان است. بسیاری از اوقات چرخه کار یک ایراد کوچک دارد که تا رفع نشود مشکلات حل نخواهد شد و هیچ کس نیز بهتر از مردم هر منطقه به مشکلات ریز و درشتی که مانع انجام کارها هستند تسلط ندارند لذا باید با شناسایی این موانع، با پیگیری و مطالبه منطقی از دستگاه های مختلف آنها را برای حل مشکلات فعال کرد.

جلیلی گفت: هر روستا نیز مزیت نسبی خاص خود را دارد و بهتر است برای رشد و پیشرفت روستای خود، ابتدا بر این مساله تمرکز کرده و سپس تلاش کنید تا هزینه ها و سرمایه گذاری ها با توجه به آن مزیت نسبی خاص، انجام شود.

وی در پایان تاکید کرد امروز مجموعه ای از تجارب مفید برای توانمند سازی روستاهای مختلف وجود دارد و بسیج مهندسین کشاورزی، بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی در این زمینه گام های موثری برداشته اند که این تجارب توسط مجموعه باشگاه کشاورزان جوان تهیه و آماده ارائه به شماست، لذا با ارتباط گیری با این مجموعه تخصصی ان شالله بتوانید در راستای آبادانی و پیشرفت روستای خود عمل کنید.

لازم به ذکر است در این نشست، مهندس رضاپور از مسئولان باشگاه کشاورزان جوان نیز حضور داشت و درباره راهکارهای عملیاتی پیشرفت و آبادانی روستاهای هرمزگان به بیان نکاتی پرداخت.

 

برخی انقلابی ها در دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن دچار تعارف شده اند/ جریان انقلابی باید پرچم دار مطالبات مشروع مردم باشد

در ادامه این سفر، جمعی از اهالی رسانه و فرهنگ استان هرمزگان نیز با دکتر جلیلی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار ابتدا فعالین فرهنگی و رسانه ای استان هرمزگان به بیان دغدغه های خود پرداختند ودر ادامه نیز دکتر جلیلی با بیان اینکه این روزها بسیاری از نیروهای انقلابی دغدغه دارند تا بدانند دقیقا باید چه کاری را انجام دهند، گفت: بسیاری از اوقات حتی کارهای خوبی نیز انجام می شود اما متاسفانه برخی از این کارها اولویت ندارد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: کارهایی که انجام می دهیم نباید صرفا خودمان را راضی کند بلکه باید اولویت جامعه و انجام وظیفه در زمان خود باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش گفت: از سوی دیگر نباید دچار انفعال شویم، امروز برخی نیروهای انقلابی در دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن دچار تعارف شده اند در حالی که انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار بزرگ و قابل دفاعی دارد که برخی از آنها در برخی کشورهای مدعی نیز دیده نمی شود.

جلیلی گفت: چند ماه قبل در سفر به کردستان به طور اتفاقی وارد یک روستای کوچک صعب العبور با جمعیت 25 خانوار شدم اما آنچه جالب بود وجود گاز کشی در آن روستا بود! بعدا که از مطلعین پرسیدم متوجه شدم 95% روستاهای استان کردستان گازکشی شده است.

وی در پایان تاکید کرد: جریان انقلابی باید در چارچوب قانون و اخلاق پیگیر  و پرچم دار مطالبات مشروع مردم باشد و اجتماعات نیروهای انقلابی باید بستری برای کمک به مسئولین جهت حل مشکلات مردم باشد چرا که با حل مشکلات مردم پیوند آنها با نظام نیز تقویت خواهد شد.

 

انتقال مشکلات صیادان به کارگروه شیلات و ارائه آن به مسئولین مربوطه

در ادامه این سفر دکتر جلیلی با جمعی از صیادان بندرعباس دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این جلسه صیادان به بیان مشکلات خود پرداختند.

در ادامه نیز دکتر جلیلی با تاکید بر فرصت ویژه دریا در این استان گفت: به حل مشکلات اولیه خود اکتفا نکنید بلکه درصدد این باشید تا به صادر کننده محصولات دریایی تبدیل شوید.

جلیلی افزود: اگر صیادی در ابعاد مختلف ساماندهی شود، از این طریق شغل های متعددی ایجاد می شود که نه فقط صیاد، بلکه صنایع وابسته به دریا نیز رونق جدی پیدا می کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در پایان گفت: ان شالله با طرح نکات و مسایل شما در کارگروه شیلات، جمع بندی آن برای کمک به حل مشکلات صیادی به مسئولین ارائه خواهد شد.

 

با مدیریت درست می توان جزیره هرمز را به نگین خلیج فارس برای جذب گردشگر تبدیل کرد

در ادامه این سفر، دکتر جلیلی با حضور در جزیره هرمز در استان هرمزگان با امام جمعه و جمعی از جوانان و مردم انقلابی و اعضای شورای شهر این جزیره دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار امام جمعه و مردم هرمز به بیان مشکلات و مزیت های این جزیره پرداختند.

در ادامه نیز دکتر جلیلی گفت: جزیره هرمز علیرغم جمعیت کم، ظرفیت های مادی و معنوی بسیاری دارد، مثلا در زمان جنگ تحمیلی با اینکه این جزیره تنها 2 هزار نفر جمعیت داشته و از این میزان نیمی از آن نیز زنان و کودکان و سالخوردگان بوده اند اما جمعیت قابل توجهی روانه جبهه شده اند که در نهایت این جزیره 30 شهید تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده است.

وی افزود: از سوی دیگر مزیت های نسبی و نعمت های خدادادی کم نظیری در این جزیره وجود دارد که در صورت مدیریت درست می تواند این جزیره را به نگین خلیج فارس و حتی یک مکان ویژه برای گردشگری در سطح دنیا تبدیل کند.

جلیلی اظهار داشت: با مدیریت صحیح می توان با استفاده از توانمندی های بومی و ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی این جزیره، گردشگری را به شکل تخصصی در این جزیره سامان داد و این مساله می تواند کمک قابل توجهی  به اشتغال مردم جزیره هرمز نماید.

 

بازدید از قلعه پرتغالی ها و جاذبه های توریستی جزیره هرمز

در ادامه این سفر دکتر جلیلی ضمن بازدید از سواحل رنگی و قلعه پرتغالی ها و برخی ابنیه تاریخی دیگر در جزیره هرمز، از نزدیک با فرصت های گردشگری ویژه و خاص این جزیره آشنا شد.

 

بازدید از مناطق محروم جزیره هرمز

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی همچنین ضمن بازدید از مناطق محروم این جزیره، به صورت سرزده دز منزل دو خانواده هرمزی حاضر شد و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

 

دیدار با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در هرمزگان

   در این سفر دکتر جلیلی همچنین با آیت الله نعیم آبادی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان نیز دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار آیت الله نعیم آبادی به بیان برخی مشکلات استان پرداخت.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین