معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری مطرح کرد؛

صادرات ۴۰۰ میلیون دلاری محصولات دانش بنیان/ رشد اقتصادی جدید در دود کش‌ها نیست

عنوان

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به وضعیت اقتصاد دانش بنیان در کشور گفت: شتاب اقتصاد دانش بنیان در کشور خوب بوده است و هر روز شاهد رونمایی و ایجاد یک استارت آپ و خدمت جدید هستیم.

وی با بیان اینکه ایران اولین کشور منطقه در حوزه فناوری است، اظهار کرد:  در این حوزه کشور اول منطقه هستیم، اما هنوز راه زیادی تا رسیدن به نقطه آرمانی داریم و باید تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

فعالیت شرکت های دانش بنیان در ۶۰ کشور خارجی

ستاری با اشاره به صادرات محصولات دانش بنیان گفت: سال گذشته محصولات دانش بنیان ۴۰۰ میلیون دلار صادرات داشته اند البته باید توجه کرد که صادرات محصول داشت بنیان و سنتی بسیار متفاوت از یکدیگر هستند، زیرا محصولات دانش بنیان نیازمند استاندارد های مخصوص هستند.

وی ادامه داد: وارد فضایی شده ایم که از آن می ترسیم اکنون کریدور صادراتی در ۶۰ کشور خارجی فعال شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه باید خلاقیت داشته باشیم اظهار کرد: دیگر نمی توان با سیستم قدیمی کار کرد صنعت و رشد اقتصادی جدید در دود کش ها نیست، زیرا آن ها دیگر ارزش افزوده ندارند.

ستاری درباره پایه صنعت دانش بنیان گفت: در این اقتصاد افراد تحصیل کرده پایه و اساس هستند و به کمک استارت آپ ها نسل جدید کارآفرینی به کشور تزریق می شود.

وی با بیان اینکه 2 سال پیش فکر نمی کردیم این شرکت بتوانند رشد کنند گفت: اکوسیستم نوآوری بسیار بهتر از سیستم قدیمی است؛ اکنون بسیاری از فعالیت های اقتصادی و تراکنش های مالی توسط استارت آپ ها انجام می شود؛ سال گذشته ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تراکنش اینترنتی از طریق سیستم های اینترنتی انجام گرفته است.

شرکت های دانش بنیان هزینه ها را پایین می آورند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار کرد: همه به این نتیجه رسیده ایم که شرکت های دانش بنیان هزینه را پایین و خلاقیت را بالا می برد و سبب بهتر شدن سیستم دهی می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین