ارکستر خیابانی در سفره خالی مردم

کنشرت خیابانی

اگر خوشبینانه به این موضوع بنگریم باید بیان کنیم دولت در تشخیص الویت ها دچار اشتباه شده است و این مسیر باید اصلاح شود و دولت تمام توان خود را برای حل مشکلات اقتصادی قرار دهد؛ اقدامی که قطعا بیش از کنسرت های خیابانی  منجر به شادی و امید مردم خواهد شد.

نسیم آنلاین: در روزهایی که مردم منتظرند دولت خبر از بسته های کوتاه مدت و بلند مدت برای عبور از مشکلات اقتصادی بدهد. مشکلاتی که به اذعان کارشناسان، ریشه در ناکارآمد مدیریتی دارد. دولت سرگرم برنامه های دیگری است که سودی برای سفره مردم نخواهد داشت.

در حالی که بی‌عملی و اقدامات نادرست دولت بویژه در مدیریت سکه و ارز موجب تلاطم و بی‌ثباتی اقتصاد شده است امری که  واکنش مجلس شورای اسلامی و طرح سوال از رئیس جمهور را در پی داشت. اما دولت تمرکز خود را برای حل مسائلی چون ورزشگاه رفتن بانوان و برگزاری کنسرت های خیابانی قرار داده است.

برگزاری کنسرت های خیابانی رایگان به بهانه شاد کردن مردم در اوضاع بد اقتصادی که با حمایت وزارت ارشاد برگزار میشد بخشی از این برنامه های دولت است. اگر از برخی موارد چون اختلاط های غیر شرعی و برخی حواشی این کنسرت ها بگذریم باید مسئولان امر به این سوال پاسخ دهند که در این شرایط که مردم با مشکلات عدیده اقتصادی روبرو هستند کنسرت خیابانی تا چه حد می تواند مرهمی بر مشکلات مردم باشد؟ آیا برگزاری کنسرت خیابانی جایگزین مناسبی برای حل مشکلات اقتصادی خواهد شد؟

اقدام به فرار به جلو برای مساله سازی در حوزه‌های فرهنگی - اجتماعی برای فرار از فشار عمومی افکار در حوزه مشکلات اقتصادی گزاره ای است که در تحلیل این اقدام دولت می توان به آن اشاره کرد اما اگر خوشبینانه به این موضوع بنگریم باید بیان کنیم دولت در تشخیص الویت ها دچار اشتباه شده است و این مسیر باید اصلاح شود و دولت تمام توان خود را برای حل مشکلات اقتصادی قرار دهد؛ اقدامی که قطعا بیش از کنسرت های خیابانی  منجر به شادی و امید مردم خواهد شد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین