یحیی آل اسحاق:

مسائل اقتصادی در معاونت اقتصادی وزارت خارجه در حاشیه است

دیپلماسی اقتصادی ما در عراق متناسب با تحرک دشمنان نیست

مصاحبه با یحیی آل اسحاق در نسیم آنلاین

همچنان مسائل اقتصادی در معاونت اقتصادی وزارت خارجه در حاشیه قرار دارد و جز موضوعات اصلی محسوب نمی‌شود، لذا در این زمینه هم هزینه‌ای نمی‌کنند واگر این گونه پیش برود هر چه که دست آورد داشته‌ایم بعد از مدتی ویران خواهد شد.

یحیی آل اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق در گفتگو با خبرنگار «نود اقتصادی» بیان داشت: دیپلماسی اقتصادی به یک مدیریت ویژه نیاز دارد، در گذشته امور خارجه می‌ترسید که وارد مسائل اقتصادی شود اما الان وزارت خارجه داشتن معاونت اقتصادی را ضرورت می داند و این کاملا درست است، اما در شرایط کنونی که در جنگ اقتصادی قرار داریم، معاونت اقتصادی وزارت خارجه باید نقشی متناسب با وضعیت اقتصادی کشور ایفا کند.

وی ادامه داد: جدا از این که آقای انصاری، معاون اقتصادی وزیرخارجه خودش شخصی دیپلمات و اقتصادی است اما متأسفانه خروجی‌های معاونت اقتصادی در این مدت کافی نبوده  و به نتیجه مناسب نرسیده است.

آل اسحاق با بیان این مطلب که ایران باید از نظر اقتصادی حرف اول را در منطقه بزند گفت: صادرات ما به کشور عراق در این 5 ماه نسبت به گذشته 31 درصد رشد کرده است اما احساس خطر می کنیم زیرا دشمنان هر چه پول خرج داعش می کردند الان به حوزه اقتصاد وارد کرده‌اند تا با ایران در این حوزه بجنگند اما دیپلماسی اقتصادی ما در عراق متناسب وضعیت و شرایط کنونی این کشور نیست.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق اظهار داشت: در چنین شرایطی همچنان مسائل اقتصادی در معاونت اقتصادی وزارت خارجه در حاشیه قرار دارد و جز موضوعات اصلی محسوب نمی‌شود، لذا در این زمینه هم هزینه‌ای نمی‌کنند واگر این گونه پیش برود هر چه که دست آورد داشته‌ایم بعد از مدتی ویران خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در کل اعتقاد وزارت خارجه بر این است که در حوزه دیپلماسی اقتصادی نباید خیلی هزینه کرد و باید بخش خصوصی خودش مشکلاتش را حل کند و این در حالی است که بخش خصوصی هم توانش برای بسیاری از مشکلات از جمله مشکلات بانکی محدود است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین