دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت در گفت و گو با نسیم آنلاین:

نواصول‌گرایان برای انتخابات مجلس لیست ارائه می‌کنند

مطالبات مردم را به رسمیت می شناسیم /مرامنامه نواصولگرایی به زودی رونمایی می شود

پیرهادی عضو شورای شهر تهران

ما حتما فعالیت انتخاباتی برای مجلس خواهیم داشت و در این زمینه نواصولگرایان لیستی را ارئه خواهند کرد. ما به عنوان یک حزب سعی خواهیم کرد ارتباط خودمان با جمنا و دیگر طیف های اصولگرایی را در عین اشکالاتی که به آن ها و جمنا وارد می دانیم و ادامه بدهیم و با طیف های دیگر هم به صورت همگرا عمل خواهیم کرد.

نسیم آنلاین: محسن پیرهادی دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت چندی پیش در گفتگویی خبر از تدوین مرامنامه نواصولگرایی داده است. محمد باقر قالیباف سال گذشته بعد از انتخابات ریاست جمهوری در تیرماه طی نامه ای خطاب به جوانان انقلابی بحث نواصولگرایی و لزوم اصلاحات در عملکرد جریان اصولگرایی را مطرح کرد. حال جمعیت پیشرفت و عدالت که فعالین سیاسی نزدیک به قالیباف در آن حضور دارند خبر از تدوین مرامنامه نواصولگرایی داده اند.

مرامنامه نواصولگرایی به زودی رونمایی می شود

محسن پیرهادی دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت در گفتگو با نسیم آنلاین در باره زمان رونمایی از مرامنامه «نواصولگرایی» گفت: «ما با دوستانمان در جمعیت پیشرفت و عدالت هفته بعد جلسه ای خواهیم داشت که در آن جلسه مکان و زمان رونمایی از مرامنامه نواصولگرایی مشخص خواهد شد و ما رسانه ای خواهیم کرد. به نظرم کمتر از یک ماه آینده حتما مرامنانه نواصولگرایی رونمایی خواهد شد»

برای مجلس لیست ارئه خواهیم کرد/ راه حل مشکلات کشور را نواصولگرایی می دانیم

پیرهادی در مورد اینکه آیا جمعیت پیشرفت و عدالت برای انتخابات مجلس لیست ارئه خواهد کرد یا نه هم گفت: «ما حتما فعالیت انتخاباتی برای مجلس خواهیم داشت و در این زمینه نواصولگرایان لیستی را ارئه خواهند کرد. ما به عنوان یک حزب سعی خواهیم کرد ارتباط خودمان با جمنا و دیگر طیف های اصولگرایی را در عین اشکالاتی که به آن ها و جمنا وارد می دانیم ادامه بدهیم. البته ما قطعا نظرات نواصولگرایی خودمان را اعمال خواهیم کرد اما با طیف های دیگر هم به صورت همگرا عمل خواهیم کرد البته این همگرایی باعث نخواهد شد ما از نواصولگرایی کوتاه بیابیم چون راه حل مشکلات کشور را نواصولگرایی می دانیم»

از مرامنامه نواصولگرایی استقبال خواهد شد

دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت در مورد استقبال نشدن از نواصولگرایی در طیف های مختلف اصولگرایی هم گفت: « ما هنوز مرام نامه را منتشر نکردیم قطعا مرامنامه منتشر بشود در سطح جامعه هواداران خودش را پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر هم دقت داشته باشید اینگونه نیست که استقبال نشده باشد در همین مدت بحث های زیادی در تایید و رد این ایده مطرح شده است. من اعتقادم این است تفاوت اصلی ما با دیگر طیف ها این است که ما نقش مردم در حوزه های مختلف را پرنگ تر از بقیه می بینیم ومعتقد هستیم خود اصولگرایی هم ناگزیر از دیدن این واقعیت ها است. اگر جریان اصولگرایی زمان و مکان را در نظر نگیرد و نسخه ای هم برای تغییر وضع موجود نداشته باشد مردم از این ها عبور می کنند لذا ما باید مطالبات مردم را به رسمیت بشناسیم و به دنبال تغییر وضع موجود باشیم»

باید به جوانان میدان بدهیم

 عضو سابق شورای شهر تهران در مورد وجه تمایز نواصولگرایی با طیف های دیگر اصولگرایی هم بیان کرد: « اگر ما به مرامنامه  و آرمان های انقلاب برگردیم هیچ تفاوتی نخواهیم داشت. بحث نواصولگرایی هم اصلاح در روش ها و عملکرد ها است. ما معتقد هستیم جریان های سیاسی از باور ها و آرمان های انقلاب فاصله گرفتند و این باعث شده است با مردم هم فاصله پیدا کنند و اگر بخواهیم تلخ تر بگوییم جریان های سیاسی منحرف شده اند. ما باید به سمت آرمان های انقلاب بر گردیم و شرایط زمان را در تصمیم گیری های خودمان لحاظ کنیم. باید بپذیریم سبک زندگی مردم عوض شده است و به اطرافیان خود ما هم رسیده است. ما باید این سبک جدید زندگی را قبول کنیم و اعلام هم کنیم. ما باید نفش مردم را در حوز های مختلف بپذیریم و پررنگ تر ببینیم. نسل جوانان امروز نمی پذیرند که سالخورده ها و پیر های مجموعه پشت درهای بسته تصمیبم بگیرند و جوانان فقط اجرا کنند. آن ها دوست دارند در مسیر تصمیم گیری نقش فعال داشته باشند و نواصولگرای به رسمیت شناختن این امر است»

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین