همایش شیرخوارگان روی آنتن رادیو و تلویزیون

عنوان

رادیو و تلویزیون همایش بین‌المللی شیرخوارگان حسینی را به مناسبت ایام شهادت حضرت علی اصغر(ع) روی آنتن می‌برد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مشروح خبرهای کوتاه رسانه ملی به علاوه پوشش رسانه ای اجتماعات شیرخوارگان حسینی را در ادامه بخوانید:

اجرای پویش نذرهای فرهنگی در رادیو تهران

برنامه «تهران من» از رادیو تهران در ایام ماه محرم با بخش های ویژه همچون پویش نذر نور، سکانس محرم و عاشورا شناسی همراه عزاداران حسینی است. «تهران من» به مناسبت فرارسیدن ایام ماه محرم با حال و هوای خاص تر و بخش هایی متنوع تری روی آنتن می رود.

 " سکانس محرم " به فیلم ها و سریال هایی می پردازد که مرتبط به واقعه کربلا و عاشورا باشد، بخشی با عنوان " عاشورا شناسی " تدارک دیده شده است که با اجرای احسان کرمی، وقایع عاشورا بازخوانی می شود.

" نذر نور" یکی از آیتم های است که با راه اندازی پویش نذرهای فرهنگی تهران، ویژه محرم تدارک دیده شده است. هر کاری که انجامش بهتر از ترکش باشد، می تواند موضوع یک نذر باشد؛ مثلا وقت گذاشتن برای بچه هایی که درسشون ضعیف است یا بخشیدن کتابی که خواندیم به کتابخانه، تمیز کردن کوچه، خیابان و پیاده روها و...

این بخش با هدف تبلیغ، ترویج و نهادینـه کـردن فرهنگ نذر در بین متخصصین و دانش آموختگان جامعه و حتی شما مخاطبان و فرهیختگان رادیو تهران طراحی شده است تا فرصـتی باشد برای احیای سنت ها و ارزشهایی همچون نوع دوستی و دستگیری از افراد نیازمنـد و جلـب مشـارکت اجتماعی با نیت الهی.

"مستند نور" از رادیو تهران به نذرهای فرهنگی اختصاص یافته است، هر روز یک ارتباط تلفنی با یکی از شهروندانی دارد که یک نذر فرهنگی داشته باشند؛ نذرکتاب، نذر تدریس، نذر دارو و...

موضوع روزانه تهران من براساس موضوعات اجتماعی برپایه عاشوراست، تصمیم، مسیر، عزت، صبروبردباری و....

رادیو تهران هر روز عصر از ساعت 17 به مدت سه ساعت و نیم میزبان شنوندگان خود می شود. امیرحسین ثقفی تهیه کننده، آوید بزرگی گوینده و مینا نیکانیک سردبیر در این ساعت همراه شما مخاطبان هستند.

سفری به گوشه و کنار ایران در فرهنگ مردم

 برنامه فرهنگ مردم به مناسبت ماه محرم این جمعه به گوشه و کنار ایران سفر می کند. زهرا فقیه میرزایی تهیه کننده برنامه گفت: این هفته در برنامه فرهنگ و مردم ، قسمتی از اشعار استاد شهریار درباره سالار شهیدان به زبان آذری پخش می شود.

 وی افزود: از دیگر بخش ها می توان به مروری بر آیین مراسم محرم در شهرستان آران و بیدگل و کرنا نوازی در گیلان اشاره کرد. آثار دکتر اردشیر صالح پور محقق و پژوهشگر درباره فرهنگ مردم نیز در برنامه بررسی می شود.

فرهنگ مردم جمعه بیست و سوم شهریور ساعت 21:30 از رادیو ایران پخش می شود.

غنچه سرخ به اجتماع شیرخوارگان می پردازد

همزمان با برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در سراسر کشور ویژه برنامه «غنچه سرخ» جمعه بیست و سوم شهریور از رادیو ایران پخش می شود. این برنامه در قالب یک سفرنامه رادیویی با هدف آشنایی هر چه بیشتر مخاطبان با آداب و رسوم شهر های مختلف در برگزاری همایش شیر خواران حسینی تلاش می کند  که از طریق ارتباط زنده با گزارشگران شبکه در شهرهای مختلف کشور این همایش رو پوشش دهد.

کارشناس برنامه حجت الاسلام نوچمنی  در خصوص موضوع و همچنین اهمیت و تاثیر حضور حضرت علی اصغر(ع) به عنوان کوچک ترین شهید حماسه عاشورا در ماندگاری این واقعه بزرگ تاریخی نکاتی رو تقدیم شنوندگان می کند.

این برنامه روز جمعه ساعت 9:30 با اجرای فاطمه مینا خانی و تهیه کنندگی احسان زارع و محمد حسین خسروجردی از رادیو ایران پخش خواهد شد.

برنامه زاویه؛ فقه و حقوق اسلامی در دنیای معاصر

مجله علوم انسانی «زاویه» بیست و یکم شهریور، به نقد و نظر در خصوص فقه و حقوق اسلامی اختصاص یافته است. زاویه که در دو هفتۀ گذشته پیرامون نسبت حوزۀ علمیه و سکولاریسم پرداخته است، این هفته قصد دارد تا با حضور آیت الله ابوالقاسم علیدوست و دکتر محمود حکمت نیا بحث خود را پیرامون نسبت فقه و حوزه های علمیه با دنیای معاصر به سرانجام برساند.

مسألۀ پیش رو اجمالاً این است: نظام اسلامی با دغدغه ی دینی شکل گرفته و حوزه نیز بر طبق سنتش متکفل امر دینی است ولی تا کنون ارتباط حوزه و نظام به نحو مطلوبی محقق نشده است.

نحوه ارتباط حوزه و نظام اسلامی، تمایز نظام برآمده از اسلام با دولت مدرن، دلایل و اختلافات معرفتی و نیز تحقق امورات نظام در شاکله ی دولت مدرن  به عنوان یکی از ابهامات اساسی به وجود آمده، از جمله مسائلی است که در زاویه امشب به بحث گذاشته می شود.

برنامه «زاویه» به تهیه کنندگی علی خواجه، دبیری علیرضا معادی و اجرای حبیب رحیمپور چند هفته ایست کار خود را در سری جدید آغاز کرده و امروز چهارشنبه ساعت 15: 21 روی آنتن شبکه چهار می رود.

اخبار هفتگی حوزه علوم انسانی، گزارشی از رخدادهای مهم این حوزه، اخبار مطبوعات و دانشگاه ها نیز ازجمله بخش های دیگر این برنامه است که در کنار بخش اصلی، با اجرای علیرضا سمیعی  پخش خواهد شد.

«زاویه» کاری است از گروه فرهنگ و اندیشه شبکۀ چهار که هر هفته چهارشنبه ها ساعت 15: 21 به صورت زنده پخش می شود.

رادیو تهران همایش شیرخوارگان حسینی را پوشش می دهد

شبکه رادیویی تهران همچون سالهای گذشته همایش شیرخوارگان حسینی را به منظور پاسداشت مقام حضرت علی اصغر (ع)، از مصلی بزرگ تهران پوشش می دهد.

شبکه رادیویی تهران امسال نیز آیین بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر(ع) را که در روز جمعه چهارم محرم، مصادف با 23 شهریورماه در مصلی تهران برگزار می شود را پوشش می دهد، شما مخاطبان می توانید این برنامه را جمعه از ساعت 9 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوید.

این مراسم با حضور شیرخوارگان عاشورایی و مادران آنها، جمعی از خانواده شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم در شبستان اصلی مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

برنامه شیرخوارگان حسینی کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران است که ساناز باقری تهیه کنندگی و اعظم قربانپور گزارشگری این برنامه را بر عهده دارند.

یادی از یک صدای خاطره ساز در رادیو صبا

رادیو صبا در «برنامه سکانس صدا» به مرور آثار زنده یاد «محمد عبادی» دوبلور پیشکسوت سینما و تلویزیون می پردازد. برنامه "سکانس صدا" که به معرفی و تجلیل از چهره های ماندگار هنر دوبله ایران می پردازد، روز پنجشنبه 22 شهریور به مرور آثار زنده یاد "محمد عبادی" اختصاص دارد.

در این برنامه با دوستان و همکاران این هنرمند گفت و گو می شود. مریم شیرزاد، شوکت حجت، رامین کاملی، فرانک رفیعی طاری، شهروز ملک ارایی، منوچهر اسماعیلی از جمله هنرمندانی هستند که درباره زنده یاد "محمد عبادی" صحبت و خاطراتی از وی نقل می کنند.

"محمد عبادی" از 25 سالگی به طور حرفه ای کار دوبله را آغاز کرد و افزون بر دوبله، پیشینه بازیگری در سینما و تلویزیون را هم دارد. وی دوبلور نقش های مختلفی در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی از جمله «ناوارو» در نقش اوکلند، «جنگجویان کوهستان» در نقش شی چن ، «از سرزمین شمالی» در نقش تام، «کاراگاه و رکس» در نقش های مختلف، «شرلوک هلمز» در نقش های مختلف، «جومونگ»، «ریو مادن» و ... بوده است.

توانایی عبادی در آفرینش تیپ هایی همچون بوشوگ در (لوک خوش شانس) و تسوکه در (سفرهای میتی کومان) که از جمله نقش های بارز کارتونی و به یادماندنی او بود، تحسین برانگیز است.

محمد عبادی به تازگی در 23 مردادماه 1397 پس از تحمل یک دوره بیماری و بر اثر ایست قلبی در بیمارستان فیروزگر تهران درگذشت.

"سکانس صدا" روزهای پنجشنبه ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه روی موج اف ام ردیف 105,5 مگاهرتز از رادیو صبا تقدیم علاقمندان می شود.

در این برنامه ساناز باقری تهیه کننده ، علیرضا تابان مجری و شیرین روستایی نویسنده و آیتم ساز با مخاطبان همراه هستند.

دقایقی در مسجد آبی ترکیه با «همسفر» رادیو صبا

برنامه " همسفر" مخاطبان را با مساجد و اماکن مذهبی ایران و جهان در قالب نمایش آشنا می کند. این برنامه روز شنبه بیست و چهارم شهریور ساعت 13:45 به معرفی و توصیف "مسجد سلطان احمد در شهر استابنول ترکیه " می پردازد. مسجد امپراتوری سلطان احمد اول (ساخته شده در سال های 16-1609)، معروف به مسجد آبی، مشرف به میدان اسب دوانی در مرکز استانبول قدیم، یکی از مناظر دیدنی در این شهر تاریخی است. این مسجد نمونه ای عالی از مساجد فوق العاده ی امپراتوری عثمانی است. برنامه " همسفر" به تهیه کنندگی الهه بیات و با اجرای عالیه سادات جعفری و محسن دین‎محمد، روی موج اف ام ردیف 105.5 مگاهرتز از رادیو صبا پخش می شود.

بازخوانی داستانی از "محمدرضا بایرامی" با موضوع جنگ

"هشت خوان" عنوان برنامه ای است که به مرور آثار ادبی در حوزه جنگ و دفاع مقدس می پردازد. این برنامه روز شنبه بیست و چهارم شهریور با داستان "پل معلق" نوشته محمدرضا بایرامی با مخاطبان همراه می شود. در رمان"پل معلق" شخصیت اصلی (نادر صدیف) که سرباز پدافند هوایی است، سعی می کند با طبیعت اطراف خود ارتباطی داشته باشد تا او را از ناامیدی به درآورد. در کل نویسنده در این داستان حرکت معلق بین مرگ و زندگی را نشان می دهد و ما را با فضای زندگی در جنگ آشنا می کند.

برنامه تأمینی "هشت خوان" ساعت 06:30 به مدت 15 دقیقه روی موج اف ام ردیف 105,5 مگاهرتز از رادیو صبا پخش می شود.

«زمانی برای عاشقی» جمعه روی آنتن شبکه پنج 

سریال «زمانی برای عاشقی» به کارگردانی محمد حسین لطیفی و معصومه فرد شاهین  از جمعه بیست و سوم شهریورماه ساعت 23 پخش می شود.  فیلمنامه «زمانی برای عاشقی» به قلم علی اکبر محلوجیان نگارش شده و روایتگر زندگی حاج مرتضی؛ بازاری خوشنام و اهل خداست که یک اتفاق ناخواسته زندگی او را از این رو به آن رو می کند. او تصمیم می گیرد به حال و هوا سال های خوش گذشته خود، بازگردد. این سریال با حضور بازیگرانی چون فرهاد قائمیان ،رضا رویگری، عنایت شفیعی ،علیرضا اوسیوند،حمید ابراهیمی،نصرت میرعظیمی،کاظم هژیرآزاد،احمد علامه دهر،محمود مقامی ، زهره حمیدی ، امین ایمانی، ابوالفضل همراه ، امیر کاظمی ، زهرا سعیدی ، لیلا بلوکات ،نفیسه روشن ، سعیده عرب و ... تولید شده است.

سریال " زمانی برای عاشقی " در  10 قسمت 45 دقیقه ای  تهیه و تولید شده است که اولین قسمت آن از جمعه 23 شهریور پخش می شود.

همایش شیرخوارگان حسینی از مهدیه تهران روی آنتن شبکه پنج

شبکه پنج امسال نیز آیین بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر (ع) را که در روز جمعه چهارم محرم، مصادف با 23 شهریورماه در مهدیه تهران برگزار می شود، پوشش زنده تصویری می دهد و این برنامه جمعه ساعت 9:20 روی آنتن می رود. حجت الاسلام علیرضا پناهیان سخنران و حاج رضا طاهری، حاج محسن طاهری، حاج محمدرضا غلامرضازاده، حاج سید حمید کهربایی مداحان این مراسم هستند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟
پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟
داستان عجیب از زندگانی شهید مدافع حرم
فیلم: از خالکوبی و قلیان تا شهادت
اهدای عواید حاصل از فروش بلیت و محصولات فرهنگی به هموطنان سیل‌زده
جشنواره جهانی فیلم فجر «سفیر مهربانی» هلال احمر شد
دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر داد
حضور مهمانان خارجی در جشنواره بین‌المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا
۱۹ فروردین و حکاکی انگشتر؛
خرافه یا واقعیت؟ شرف الشمس چیست؟
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس:
مابه‌التفاوت هزینه سفر به عتبات به زائران بازگردانده می‌شود
شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین