معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگارن جوان خبر داد؛

توقف ساخت بیمارستان‌های جدید در کشور/ تعلیق پروژه‌های عمرانی بهترین راه استفاده منطقی از تجهیزات پزشکی است

عنوان

توکلی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت پروژه های مراکز درمانی و توسعه بیمارستان ها از توقف این ساخت و سازها به دلیل شرایط خاص کشور خبر داد.

نادر توکلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛در خصوص آخرین وضعیت سازه های مراکز درمانی بیان کرد: با توجه به شرایط خاص کنونی و ضرورت صرفه جویی در مصرف تجهیزات پزشکی و دارویی برای تأمین نیاز مراکز درمانی فعلا پروژه های عمرانی در دست اقدام متوقف شده است.

ادامه راه اندازی فاز جدید بیمارستان های  آیت الله فیروزآبادی و کن 

وی با تأکید بر اینکه وضعیت توسعه مراکز درمانی در بیشتر شهرها به کندی پیش می رود، گفت: در حال حاضر دو پروژه مربوط به فاز جدید بیمارستان آیت الله فیروزآبادی و همچنین مرکز درمان سوختگی کن که بزرگترین بیمارستان درمان و ترمیم سوختگی کشور است،با اتمام مرحله عمرانی پروژه در مرحله تجهیز و راه اندازی قرار گرفته اند که تجهیز این دو بیمارستان را نیز وزارت بهداشت مستقیما رصد و پیگیری می کند و هزینه هایش تقبل کرده است.

توقف پروژه های زیر 70 درصد پیشرفت فیزیکی ارتباطی با کمبود بودجه ندارد

وی با اشاره به اینکه توقف پروژه های زیر 70 درصد پیشرفت فیزیکی ارتباطی با کمبود بودجه ندارد، افزود: باتوجه به اینکه ذخیره سازی و دپو  تجهیزات و امکانات مورد نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی برای رفع نیاز بیماران از اولویت های اساسی در شرایط خاص کنونی به شمار می رود، در حال حاضر ادامه پروژه هایی که زیر 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند معلق شده است، زیرا تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی فعلا باید صرف بیمارستان هایی شود که تعداد زیادی از بیماران در آنجا بستری هستند و یا خدمات می گیرند، این راهکار به طرز قابل ملاحظه ای در استفاده منطقی از تجهیزات کمک می کند.

وی یادآوری کرد: با توجه به مطالب مذکور فعلا اولویت معاونت درمان، پیگیری و رسیدگی به مراکز بیمارستانی و درمانگاه های فعال است تا هیچ یک از بخش های بستری و یا پذیرش چه در اورژانس و چه در سایر کلینیک های دانشگاه با چالش های ارائه خدمات درمانی از نظر کمبود امکانات و یا نیروی تخصصی مواجه نشوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین