۳۵۰هزار دانش‌آموز مدارس شبانه‌روزی از بسته حمایتی دولت بهره‌مند می‌شوند

عنوان

۳۵۰هزاردانش‌آموز مدارس شبانه روزی برای نخستین بار تحت پوشش بسته معیشتی دولت قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در آستانه سال تحصیلی جدید، اگر چه سرانه ای دست مدارس دولتی را نگرفت و آنها امسال هم باید با کمک های مالی خانواده ها چرخ هزینه های مدرسه را بچرخانند اما دانش آموزان مدارس شبانه روزی که در سال های قبل به دلیل نبود سرانه و اعتبارات مالی، شرایط دشواری را می گذراندند از تسهیلاتی بهره خواهند برد.

طبق گفته های انوشیروان محسنی پندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است 350 هزار دانش آموز مدارس شبانه روزی از بسته معیشتی دولت بهره مند شوند. این بسته معیشتی که از یکشنبه هفته جدید بین مددجویان کمیته امداد و بهزیستی توزیع می شود، دانش آموزان مدارس شبانه روزی را هم شامل می شود که اعتباری معادل 40 تا 150 هزار تومان را دربرمی گیرد.

در آستانه مهر سرانه ای دست مدارس را نگرفت/ 70 میلیارد تومان برای مناطق محروم

اگرچه 350 هزار دانش آموز مدارس شبانه روزی تحت پوشش بسته حمایت معیشتی دولت قرار می گیرند و این مسئله بسیاری از مشکلاتی که این مدارس در سال های گذشته به ویژه در بحث توزیع غذای گرم با آن مواجه بودند را حل می کند اما هنوز سرانه ای بین مدارس شبانه روزی توزیع نشده البته وزیر آموزش وپرورش گفته است ما یک نوبت سرانه مدارس را پرداختیم و یک نوبت دیگر هم برای مدارس نیازمند نه همه مدارس تا مهرماه خواهیم فرستاد. احتمالا یک نوبت توزیع سرانه ای که بطحایی از آن سخن گفته مربوط است به 70 میلیارد تومانی که تا پایان مرداد به عنوان سرانه بین مدارس مناطق محروم توزیع شد.

در سال های اخیر کمبود سرانه، هزینه های رفت وآمد دانش آموزان، کمبود امکانات و تجهیزات مدارس و وضع نامناسب تغذیه ای از جمله مشکلات مدارس شبانه روزی است که می تواند بر وضعیت تحصیلی و روحی دانش آموزان این مدارس در مناطق محروم روستایی تأثیر داشته باشد.

با توجه به تخصیص نیافتن کامل منابع دولتی در بحث اعتبارات مربوط به مدارس شبانه روزی، آموزش وپرورش در سنوات اخیر تلاش کرد تا با استفاده از همراهی خیران بخشی از هزینه های مدارس شبانه روزی را تامین و مشکلات تحصیل دانش آموزان را حل کند و برای سال تحصیلی جدید نیز این خبر را اعلام کرده اند که برای حمایت از مدارس شبانه روزی با هماهنگی سازمان هدفمندی یارانه ها و سازمان بهزیستی از ابتدای سال تحصیلی جدید ماهانه 100 میلیارد ریال به این مدارس اختصاص می یابد، حال باید دید که این اعتبارات به دست مدارس شبانه روزی می رسد یا تخصیص آنها نیز با مشکل نبود نقدینگی مواجه خواهد شد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین