رئیس انجمن داروسازان‌ تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ثبات قیمت دارو به بهانه ارز دولتی منطقی نیست/ دارو باید به خرید تجهیزات پزشکی لوکس اولویت داشته باشد/ تامین سلامت مردم وظیفه حاکمیتی دولت است

عنوان

خویی گفت: تأمین سلامت مردم وظیفه حاکمیتی دولت و حق هر شهروند ایرانی است.

حمید خویی رئیس انجمن داروسازان تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص مشکلات صنعت داروسازی اظهار کرد: معتقدم ارائه هر راه حلی برای حل مشکلات داروسازی کشور در نهایت به تامین هزینه های شرکت های تولیدی برای تولید دارو و توزیع آن ختم می شود تا مردم به بهترین شکل ممکن به داروهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

وی ادامه داد: تأمین سلامت مردم وظیفه حاکمیتی دولت است و حق هر شهروند ایرانی است که داروی مورد نیاز خود را در دسترس داشته باشد و به راحتی آن را تهیه کند.

خویی عنوان کرد: به نظرم اینکه ارز به شرکت های تولیدی دارو یا صندوق های بیمه گر تعلق بگیرد اهمیت چندانی ندارد، بلکه مسئله مهم نتیجه  است که هزینه تولید دارو و توزیع آن به طور کامل تأمین شود.

دارو تنها کالای بدون افزایش قیمت در بازار

رئیس انجمن داروسازان تهران تأکید کرد: صنعت داروسازی کشور هیچ اصراری به گرفتن ارز دولتی برای تولید دارو ندارد ولی مجموعه فعال در این صنعت انتظار دارد تا مطالباتش به موقع پرداخت شود تا برای تولید دارو با مشکلات مالی روبرو نشود.

وی اضافه کرد: دارو تنها کالایی هست که طی چند سال گذشته با افزایش قیمت رو به رو نبوده است، این در حالی است که ما شاهد رشد 15 درصدی قیمت همه کالاها در کشور بوده ایم و هیچ منطقی وجود ندارد که هزینه های مختلف چند برابر شود و  به بهانه ارز دولتی قیمت دارو ثابت بماند.

خویی اشاره کرد: هزینه دارو تنها مربوط به مواد اولیه نیست، بلکه هزینه تولید بروشور و جعبه هم مجزا است که قیمت همه این لوازم و بسته بندی طی چند سال گذشته چند برابر شده است.

طلب 10 ماهه داروخانه ها از صندوق های بیمه گر

وی ادامه داد: اهمیت و نقش استراتژیک دارو باید به رسمیت شناخته شود، داروخانه ها به طور متوسط در حدود 10 ماه از صندوق های بیمه گر طلب دارند.

رئیس انجمن داروسازان تهران گفت: تأمین داروی مردم در چارچوب اقتصاد مقاومتی باید سیاست گذاری شود و به جای خرید تجهیزات پزشکی لوکس داروی مورد نیاز مردم را باید تأمین کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین