هیئت اروپایی: تخریب روستای الخان الاحمر جنایت جنگی است

عنوان

هیئت کمیته روابط با فلسطین در پارلمان اروپا تاکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب روستای الخان الاحمر در سطح جنایت جنگی است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های فلسطینی ، کمیته روابط با فلسطین در پارلمان اروپا با سفر به چادرهای تحصن برپا شده در روستای الخان الاحمر، با شماری از فعالان و مدافعان حقوق بشر و تحصن کنندگان ملاقات کرد. این هیئت اروپایی همچنین از مدرسه در معرض تخریب این روستا نیز بازدید کرد.

نکلس سلکوتس رئیس هیئت اروپایی تاکید کرد: پارلمان اروپا به مخالفت خود با تخریب و ویران کردن روستای الخان الاحمر و سایر تجمع های مسکونی ادامه خواهد داد.

وی افزود: ما همبستگی صادقانه خود با ملت فلسطین و مبارزه مستمر آن از چندین دهه پیش برای حمایت از آزادی، عدالت و برابری را ابراز می داریم و از حق فلسطینی ها در تعیین سرنوشت حمایت می کنیم و با استعمار و آپارتاید مخالفیم.

این مسئول اروپایی گفت: پارلمان اروپا هفته گذشته در مصوبه ای مخالفت خود را با حکم دادگاه عالی رژیم صهیونیستی ابراز داشت که اجازه ویران کردن این روستا را داده بود.

پارلمان اروپا خواهان دخالت فوری برای تضمین حفظ خانه های ساکنان الخان الاحمر شد.

سلکوتس تصریح کرد که هیئت پارلمان اروپا با ثابت قدمی و آشکارا برای دفاع از این تجمع های مسکونی تلاش خواهد کرد و کوچاندن قهری ساکنان تحت اشغال نقض خطرناک معاهده چهارم ژنو و در سطح جنایت جنگی است.

وی افزود: تنها هدف مسئولان اسرائیلی از صدور این احکام و احکام مشابه توسعه شهرک ها و تقسیم کرانه باختری رود اردن است. این بخشی از سیاست غیرقانونی توسعه شهرک های اسرائیلی است؛ همانطور که در قطعنامه 2334 شورای امنیت آمده است.

سلکوتس گفت: اتحادیه اروپا بارها بر حمایت خود از راهکار دو دولت تاکید کرده است. شهرک ها براساس قوانین بین المللی، غیرقانونی است و مانعی در روند صلح به شمار می رود.

وی تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید فوری و قاطعانه به دفاع از مواضع خود بپردازند که متکی بر قوانین بین المللی است.

در همین راستا، ولید عساف رئیس هیئت مقاومت در برابر دیوار حائل و شهرک سازی در کرانه باختری گفت: اسرائیل جنایت جنگی علیه مردم ما در الخان الاحمر مرتکب می شود. دادگاه کیفری بین المللی و معاهدات بین المللی این اقدام را جرم دانسته است. اشغالگران در تلاش برای کوچاندن ساکنان روستای الخان الاحمر برای سیطره بر این منطقه و شهرک سازی به منظور جلوگیری از تشکیل یک کشور فلسطینی مستقل هستند.

با ویران شدن روستای الخان الاحمر و اشغال آن توسط رژیم صهیونیستی و احداث و توسعه شهرک های صهیونیست نشین در این منطقه، شهر قدس از کرانه باختری جدا خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین