احسان حاج‌صفی: حریفان ایران در جام ملت‌ها از ما جلوتر هستند/ نیاز به اردوها و بازی‌های بزرگ‌تر داریم

عنوان

احسان حاج‌صفی بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است که حریفان ایران در جام ملت‌های آسیا، برنامه‌ریزی خوبی داشته‌اند و از ما جلوتر هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، احسان حاج صفی با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی گفت: اردوی خوبی را پشت سر گذاشتیم و بازیکنان هم در اردوی گذشته به تدریج اضافه شدند و اردو را زیر نظر کادر فنی برگزار کردیم. اوضاع و شرایط بدنی ام خوب است و با تمرینات مستمر سعی دارم هر روز نسبت به روز گذشته پیشرفت داشته باشم.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد سه دیدار مرحله گروهی تیم ملی در جام ملت های آسیا، گفت: نسبت به گروه های دیگر، تیم های نسبتاً بهتری در گروه ما قرار دارند. البته بازی با عراق سخت است، اما ما هم ایران هستیم و برای قهرمانی آسیا به امارات می رویم تا شرایط خوبی را رقم بزنیم.

حاج صفی با اشاره به جام ملت های استرالیا خاطرنشان کرد: قطعاً دیگر شرایط بازی قبلی ما و چالشی که با عراق در جام ملت های قبلی داشتیم، رقم نخواهد خورد. این مشکل هر چند سال یک بار برای یک تیم به وجود می آید. دیگر مشکلات قبلی به وجود نخواهد آمد و امسال با شرایط متفاوتی به مصاف عراق می رویم و با یک نتیجه خوب عراق را شکست می دهیم تا جبران آن بازی را کرده باشیم.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد حضور هواداران تیم ملی در امارات گفت: درست است که استرالیا خیلی از ایران دور بود، اما ایرانی های زیادی آمدند و تیم ملی را تشویق کرده و حمایت مان کردند. البته امسال مسابقات در امارات است و بدون شک مردم در این کشور سنگ تمام خواهند گذاشت و ورزشگاه ها را پر خواهند کرد تا پس از چند سال نتیجه زحمات همه را بگیریم و مردم ایران را خوشحال کنیم.

حاج صفی افزود: صددرصد ترکیب بازیکنان جوان و باتجربه ای که در تیم ملی حضور دارند، می تواند بسیار کارگشا باشد. این باعث می شود در جام ملت ها خیلی خوب ظاهر شویم همانطور که در جام جهانی خیلی خوب عمل کردیم و می توانیم در جام ملت ها هم بهتر باشیم و نتایج بهتری هم به دست بیاوریم.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد تفاوت جام ملت ها و جام جهانی با توجه به تجربه او در دو جام اظهار داشت: آرزوی هر بازیکنی است که در جام جهانی بازی کند. در جام جهانی تیم های خیلی بزرگ حضور دارند و البته در جام ملت ها هم درست است که تیم های خوبی حضور دارند، اما یک مقدار سطحش پایین تر است و جام جهانی شرایط خاصی دارد.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد: در جام جهانی با تیم های بزرگی که هر کدام قهرمان قاره خود و قهرمان جهان بودند، بازی کردیم و قطعاً امکان انجام بازی خیلی هجومی وجود نداشت، اما در جام ملت ها سطح تیم ها پایین تر است و می توانیم سبک بازی مان را تغییر داده و با یک تدبیر و استراتژی درست در نوع بازی مان نتایج بهتری بگیریم.

حاج صفی در مورد انتظارات از تیم ملی گفت: انتظارات با توجه به عملکرد ما در جام جهانی که خوب ظاهر شدیم بالا رفته، اما از طرف دیگر باید ببینیم شرایط آماده سازی ما چگونه است. تاکنون وضعیت سرمربی تیم ملی مشخص نشده و اگر از هم اکنون کار را برای برنامه ریزی آغاز کنیم، باز هم دیر است و از رقبا عقب تر هستیم. همه تیم های خوب آسیا مثل  ژاپن، کره جنوبی، عربستان، استرالیا و امارات بازی های متعدد و خوبی با تیم های بزرگ انجام می دهند، اما ما بازی چندانی نداریم. در فیفادی نخست همه تیم ها بازی کردند، اما ما بازی نکردیم و تنها از فیفادی دوم استفاده کردیم.

وی در مورد دیدار مقابل ازبکستان خاطرنشان کرد: ازبکستان تیم خوبی بود، اما تیم ملی به اردوها و بازی های بهتر و بزرگ تری نیاز دارد و همینطور که پیش می رویم، زمان می گذرد و به روزهای مسابقات نزدیک تر می شویم و از دولت و فدراسیون می خواهم به تیم ملی کمک کنند تا به شرایط ایده آل برسیم.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: حریف های ما تیم های ژاپن و کره جنوبی و بعضی تیم های عربی و میزبان (امارات) هستند که برنامه  آماده سازی خوبی دارند و در حال انجام بازی های بزرگ بوده و از ما جلوتر هستند.

حاج صفی اظهار داشت: فوتبال ورزشی است که این توانایی را دارد تا مثل جام جهانی که مردم با برد و مساوی و باخت تیم ملی ایران شادی و گریه کردند، تأثیر بسیار زیادی بر مردم بگذارد و باعث شادی آنها بشود. امیدوارم بتوانند با حضور خودشان و انرژی مثبتی که همیشه به ما داده اند موجبات شادی آنها را فراهم بیاوریم.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین