تمجید عون از مبارزه حزب الله با تروریسم/ اسرائیل برای فروپاشی منطقه تلاش می‌کند

عنوان

رئیس جمهوری لبنان با تاکید بر حق این کشور برای دفاع از خود در برابر هرگونه تجاوزگری از سوی رژیم صهیونیستی تاکید کرد اسرائیل برای فروپاشی و تجزیه منطقه تلاش می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، میشل عون با اشاره به موفقیت ارتش لبنان در مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت عملیات نظامی علیه گروه های تروریستی که در کوه های شرقی ما متمرکز بود به نتیجه رسید به طوری که کشور از شر تروریست های  داعشی و جبهه النصره که از سوریه به آن رخنه کرده بودند، نجات یافت.

عون که با روزنامه لوفیگارو گفت وگو می کرد، درباره اینکه آیا حزب الله حق وتو درباره تمام تصمیمات استراتژیک دارد؟ اظهار داشت خیر، در لبنان نظام توافقی وجود دارد و بیان نظر و دیدگاه به معنای به کارگیری حق وتو نیست.

وی در عین حال گفت دولت کنونی، دولت پیشبرد امور(به صورت موقت) است.

عون در پاسخ به این سئوال که آیا جنوب لبنان ممکن است در رویارویی میان ایران و اسرائیل مورد استفاده قرار گیرد؟ گفت : خیر. وی افزود اما اگر هرگونه تجاوزی به لبنان صورت گیرد، لبنان حق دفاع از خویش را دارد.

رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد در حالی که برخی دخالت حزب الله در جنگ علیه داعش و جبهه النصره در سوریه را محکوم می کنند، واقعیت این است که تروریست ها به سرزمین ما حمله می کردند و حزب الله از این سرزمین در مقابل این هجمه دفاع می کرد، حزب الله هیچ نقش نظامی در داخل لبنان ایفا نمی کند و هیچ اقدامی هم در مرزها انجام نمی دهد.

عون درباره روابط لبنان و سوریه در حال حاضر گفت لبنان با دخالت در امور داخلی هر کشوری مخالف است، سفارت ما در سوریه و سفارت این کشور در بیروت همچنان باز است.

دیدار میشل عون با السیسی

عون که به نیویورک رفته است تا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کند، با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر دیدار کرد.

بسام راضی سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد السیسی در این دیدار از روابط تاریخی مصر و لبنان تمجید و بر تمایل کشورش برای ادامه تقویت روابط و همکاری مشترک با لبنان و هماهنگی و رایزنی درباره تحولات منطقه عربی و مقابله با چالش ها تاکید کرد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین