تقی زاده خبر داد

۱۰ درصد جمعیت کشور جزء بازنشستگان هستند

عنوان

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بیش از ۱۰ درصد از جمعیت کشور را بازنشستگان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جمشید تقی زاده مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که  عصر امروز (چهارشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه امروز ایران از ابعاد گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آماج حمله ها و نیرنگ ها و فشار های شدید است، اظهار کرد: این شرایط مستقیم و غیر مستقیم متوجه مردم شریف ماست و بیشترین آسیب ها بر اقشار ضعیف، چون بازنشستگان وارد خواهد شد.

تقی زاده بیان کرد: بر اساس آمار بیش از ۱۰ درصد از جمعیت کشور متشکل از سالمندان و بازنشستگان است، در حالی که این آمار در آینده نزدیک به حدود ۱۵ درصد افزایش خواهد بافت.

وی با بیان اینکه ما امروز وظیفه داریم فساد سیستماتیک را با سرعت و دقت از بین ببریم، ادامه داد: بزرگترین ثروت ما مسئولان و مدیران کشور هستند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: صندوق بازنشستگی کشوری افتخار خدمت به ۱ میلیون ۴۰۰ هزار بازنشسته را دارد و دومین صندوق بیمه بازنشستگی کشور است.

وی با بیان اینکه ما مسئولان تلاش می کنیم فساد را در هر جایی از بین ببریم، ادامه داد: ما تلاش کردیم شفافیت، رعایت قانون، سادگی، قناعت در مصارف و مخارج سازمانی را رعایت کنیم.

تقی زاده عنوان کرد: امروزه میدان دادن به جوانان و زنان در مدیریت های داخل و خارج از سازمان در دستور کار است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد از بازنشستگان حقوقشان زیر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است، ادامه داد: لازمه افزایش این مبلغ آن است که دولت و مجلس تمهیداتی داشته باشند و با عزم بسیار در بودجه سال ۹۷ تلاش هایی برای افزایش این مبلغ صورت گیرد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور با بیان اینکه در آستانه هفته گردشگری هستیم، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری برای خانواده بازنشستگان ۷۰ درصد تخفیف برای استفاده از هتل ها و تسهیلات زیر نظر صندوق در نظر گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین